Pondělí 22 duben, 2024
Jednoduchost, pohodlí a elegance: Oblečte se podle herečky Rooney Mara
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Jednoduchost, pohodlí a elegance: Oblečte se podle herečky Rooney Mara

Herečka Rooney Mara se proslavila v roce 2011 svou rolí Lisbeth Salander ve snímku Muži, kteří nenávidí ženy. Byla to právě postava Lisbeth, která ji vystřelila do hvězdně obsazovaných snímků, ale i do módních katalogů. Její styl je jednoduchý a obléci podle této herečky můžete i vy. Jak na to?

Kdo je Rooney Mara?

Rooney Mara je mladší sestrou herečky Kate Mara, kterou mohu někteří diváci zaregistrovat v seriálu American Horror Story. Rooney, kterou proslavila role Lisbeth Salander, dává do hraní skutečně vše. Nevadí jí odbarvené obočí, vyholené vlasy, ale ani skutečný piercing. Pro své role je ochotná udělat cokoliv, a to včetně tréninku bojových sportů.

Tmavovlasá krásná herečka se také objevila po boku Joaquina Phoenixe ve filmu Her a Mary Magdalene, po boku Cate Blanchett si střihla roli mladé prodavačky v milostném příběhu Carol, ale aktuálně se chystá na roli i slavné a všemi ženami milované Audrey Hepburn! Jak se asi této role talentovaná herečka zhostí?

Kromě svého hereckého talentu je ale Rooney obdivovaná i pro svou krásu a styl.

Co nosí herečka ve volném čase?

Herečku, stejně jako jejího snoubence Joaquina Phoenixe, nejčastěji uvidíte v tmavých barvách. Nejedná se ale o žádný gotický styl, nýbrž spíše o temnou verzi minimalismu. Rooney dbá na jednoduchost, a zároveň pohodlí, proto není překvapením, když ji uvidíte v legínách či oversized mikině a černých slunečních brýlích.

Černá ale není jediná barva, která je v šatníku této oceňované herečky. V teplejších měsících můžete Rooney spatřit i v klasickém bílém tričku nebo džínách. Což, přiznejme si, je zkrátka nestárnoucí a nadčasová kombinace, kterou nelze nemilovat.

Mara je ale také fanynkou denimu a kožených bund. I když vzhledem k tomu, že je herečka stejně jako Joaquin veganka, patrně neobléká pravou kůži.

V čem ji lze vidět ale úplně nejčastěji? Zdá se, že se Rooney neobejde bez svých The LEMTOSH SUN slunečních brýlí. A to ani na červeném koberci.

Minimalismus a oversized fashion na červeném koberci

Rooney Mara na červeném koberci nikdy nezklame. Vždy působí velice upraveně a elegantně, někdy dokonce až nadpozemsky jako tomu bylo v případě jejích sněhobílých šatů z dílny Givenchy v roce 2016 na předávání Oscarů.

V bílých šatech, ale tentokrát od Diora, se objevila po boku Joaquina v roce 2017 na filmovém festivalu v Cannes. Celý outfit doplnila svými oblíbenými slunečními brýlemi The LEMTOSH SUN. Kromě šatů má Rooney v oblibě také oversized kostýmy. V jednom jsme ji mohli vidět během přehlídky Givenchy Spring 2019, kde okouzlila všechny kolem.

Mezi svůj „barevný“ repertoár zařadila v roce 2016 na předávání Zlatých Globů i nahé šaty, které pocházejí z díly Alexandra McQueena. A ani tentokrát to nebyl krok vedle, ale Rooney vypadala jako éterická víla.

Černá, bílá a denim – taková je nejčastější kombinace Rooney Mara. Mimochodem, věděli jste, že herečka založila i vlastní módní značku Hiraeth?

Napsat komentář