Pátek 1 březen, 2024
Odhalte tajemství ideálního střihu a dokonalé délky kabátu
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Odhalte tajemství ideálního střihu a dokonalé délky kabátu

Dobrý kabát vydrží navždy. Abyste však našli ten pravý, je třeba dát pozor na různé délky, kdy je nosit a jak je kombinovat. Pro mnohé není kabát jen tak ledajaký kus oblečení, ale módní a funkční klasika, která chrání před chladným počasím, ale zároveň funguje jako módní kousek.

Jakmile najdete kabát, který vám padne a vypadá dobře, obvykle už nepotřebujete nic dalšího, abyste se cítili pohodlně. Při výběru a kombinování kabátů je však potřeba dodržovat několik pravidel – zejména pokud jde o délku.

Dlouhý kabát

Na přehlídkových molech jsme tuto sezónu viděli kabáty dlouhé až ke kotníkům, některé dokonce až na zem, a to jak na mužích, tak na ženách. Tyto kousky jasně ukazují, jak skvěle může takový dlouhý kabát vypadat – lemuje celé tělo a definuje ramena.

Dlouhý kabát je vhodný vždy, ale zejména večer se hodí k obleku nebo večerním šatům a vypadá velmi elegantně, nejlépe rozepnutý. Můžete si také vybrat model s páskem nebo vypasovaný, který pěkně vytvaruje postavu. Dlouhý kabát se dobře hodí i ke krátkým šatům.

Dbejte však na to, aby se kabát nedotýkal podlahy. Nikdo nechce, aby na něm ulpívala špína.

Délka ke kolenům

Kabát s délkou ke kolenům je považován za klasiku pro všední den. V ideálním případě by však měl končit těsně pod koleny, jinak opticky zkracuje postavu.

Klasický vlněný kabát se skvěle hodí k blejzrům, ležérnějším outfitům s džíny i k sukním končícím ve stejné výšce. Kabát v délce ke kolenům v oversized verzi v kombinaci s vysokými podpatky je naopak vhodný pro večerní nošení.

Krátký kabát

​​Mohli bychom diskutovat o rozdílech mezi sakem a krátkým kabátem, ale obecně platí, že pokud oděv končí pod hýžděmi, jedná se již o krátký kabát. Krátké kabáty jsou často sportovnější a hodí se k volnějšímu outfitům složeným z džínů a svetru nebo mikiny. Krátká délka také umožňuje trochu více si pohrát s vrstvením i objemem.

Tip: Trendy kabátem je například zajímavý model od švédské značky Toteme, který se vyznačuje šálou přehozenou přes rameno.

Napsat komentář