Pátek 1 březen, 2024
Paris Haute Couture Week: Pat McGrath proměnila modelky v porcelánové panenky a internet šílí
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
BEAUTY FASHION

Paris Haute Couture Week: Pat McGrath proměnila modelky v porcelánové panenky a internet šílí

Pat McGrath a Paris Haute Couture Week jdou každoročně ruku v ruce a legendární vizážistka se opět postarala o rozruch. V minulé sezóně to byla ona, která pokryla Doju Cat červenými krystaly od hlavy až k patě, ale letos možná oficiálně překonala sama sebe. Modelky totiž svým make-upem proměnila v porcelánové panenky, a to na na přehlídce Maison Margiela Haute Couture Spring 2024!

Kdo je Pat McGrath?

Pat McGrath je nejvlivnější a nejžádanější vizážistka na světě. Během své kariéry posbírala po celém světě nejprestižnější ocenění a pocty, včetně ceny CFDA – Council of Fashion Designers of America, ceny British Fashion Council 2017, a časopis Time ji v roce 2019 zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností a umělkyni ocenil jako titána módního průmyslu. V roce 2021 Pat McGrath získala také titul D.B.E. neboli Dame of the British Empire za zásluhy o módní a kosmetický průmysl, který jí udělila sama královna Alžběta II.

Každou sezónu tato make-up artistka vytváří koncepty a kosmetické návrhy pro více než 60 přehlídek ready-to-wear a couture v Miláně, Paříži, Londýně a New Yorku pro nejprestižnější světové luxusní značky a návrháře jako je Prada, MiuMiu, Dior, Burberry, Givenchy, Gucci, Lanvin, Louis Vuitton, Versace, Maison Margiel, Yohji Yamamoto, Valentino, Bottega Veneta, Balenciaga, Calvin Klein, Loewe, McQueen a řada dalších.

Z modelek panenky

Pat McGrath je ženou, která na sobě neustále pracuje a ráda posouvá své hranice. Na přehlídce Maison Margiela Haute Couture Spring 2024 ale překonala sama sebe. Modelkám totiž dodala vzhled porcelánových panenek, který se stal okamžitě virálním na všech sociálních sítích. Nejen fanoušci začali rozebírat, jak takového vzhledu docílit. Jedna modelka se podělila o to, jak se po přehlídce odličovala. Někoho možná překvapilo, že si z obličeje sloupla tenkou vrstvu latexu.

McGrath se inspirovala kolekcí Johna Galliana

Sama Pat McGrath v tiskové zprávě uvedla, že se inspirovala kolekcí kreativního ředitele Johna Galljana, který zkoumá rituál oblečení, které nosíme, jako fyzické vyjádření emocí. McGrath tak modelkám odbarvila obočí a poté jim nakreslila tenké obloučky, které napodobovaly rysy porcelánové panenky. Na tváře použila tvářenku Divine Blush: Legendary Glow Colour Balm in Peach Lotus nebo Sunkissed Seduction a paletu Mthrshp Mega Palet, aby docílila pastelových očí. Na rty nanesla krvavě rudé nebo černé odstíny pomocí rtěnky MatteTranceLipstick v barvách Guinevere a McMenamy a vše završila leskem Lust: Gloss v barvě Nude Negligee.

Na záběrech ze zákulisí je pak vidět, jak je modelkám na pleť aplikován airbrushový make-up pro lesklý vzhled, ale McGrath neupřesnila, co použila pro lesklý povrch. Se vší pravděpodobností se však nejspíše jedná o produkt Kryolan Liquid Glass, což je vinylový polymer, který na pleti vytváří čirý reflexní film.

Je zřejmé, že Pat McGrath je artistka, kterou jen tak někdo a něco nepřekoná. Tato sebevědomá vizážistka ví, jak lidem vyrazit svým uměním dech. Jak vzhled porcelánových panenek oslovil vás?


Zdroje:

https://www.glamour.com/story/pat-mcgrath-maison-margiela-beauty

https://wwd.com/shop/shop-beauty/pat-mcgrath-porcelain-skin-glass-margiela-makeup-1236156835/

https://www.patmcgrath.com/pages/about

Napsat komentář