Pátek 1 březen, 2024
Zpěvačka Diana Ross se stává novou múzou pro Saint Laurent’s SS24
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Zpěvačka Diana Ross se stává novou múzou pro Saint Laurent’s SS24

V nejnovější sérii snímků pro kampaň Saint Laurent SS24 vybral kreativní ředitel Anthony Vaccarello jako múzy tři opravdu silné osobnosti. Jsou jimi Diana Ross, Lauren Hutton a Michael Stipe!

Kdo je Diana Ross?

Diana Ross se narodila 26. března 1944 a dnes patří k nejznámějším americkým osobnostem. Proslavila se jako zpěvačka dívčí skupiny The Supremes, která se v 60. letech stala nejúspěšnější skupinou Motown a jednou z nejprodávanějších dívčích skupin všech dob. Po odchodu z kapely v roce 1970 zahájila úspěšnou sólovou kariéru a v následujících desetiletích prorazila s několika hity. V roce 1993 ji Guinnessova kniha rekordů označila za nejúspěšnější hudební umělkyni v historii.

Diana jako nová tvář pařížského domu Saint Laurent

Legendární diva, která v březnu oslaví 80. narozeniny, se na jednoduchém snímku z ateliéru objevuje v černých šatech s odhalenými rameny sedící na bílé stoličce. Ross je dlouholetou fanynkou této značky. V roce 1968 byla dokonce vyfotografována na newyorském nádraží Grand Central Station v tunice a sametových kalhotách Yves Saint Laurent v zářijovém čísle amerického časopisu Vogue, kde módní bible oslavovala uvedení tohoto návrháře na americký trh. Krom toho byla také se zakladatelem Yves Saint Laurentem vyfotografována, jak tančí a objímá se v pařížském klubu 78 v roce 1980.

Boj proti ageismu

Inkluzivita je v popředí zájmu módního průmyslu a v celém odvětví se začíná měnit pohled na stárnutí. Po éře Martina Margiely stále více návrhářů uvádí na molo seniory a značky si do svých kampaní vybírají hrdinky jako je třeba Rodica Paleologue, Agnès Tassel a další. A stranou nezůstala ani Saint Laurent. Po Al Pacinu a Pedru Almodóvarovi jsou na řadě další.

Po Dianě Ross se v kampani SS24 objevily tváře jako Lauren Hutton, jedna z prvních slavných modelek, které se po účinkování ve filmu American Gigolo věnovaly herecké kariéře, a Michael Stipe, filmový producent a zpěvák skupiny R.E.M.Patricia Lerat, stratég značky PLC Consulting prozradila, že kromě reality trhu je na čase ukázat, že i na lidi určitého věku móda stále myslí.


Zdroje:

https://fashionunited.com/news/fashion/diana-ross-revealed-as-muse-of-saint-laurent-2024-marks-the-end-of-ageism-in-fashion/2024013058134

https://www.smoothradio.com/artists/diana-ross/age-kids-husband-supremes-facts/

https://www.standard.co.uk/lifestyle/fashion/diana-ross-saint-laurent-fashion-b1131151.html

Napsat komentář