Neděle 14.07.2024
7 barev, které rozzáří váš šatník v roce 2024: Orange Dreamsicle i latté s trochou ovesného mléka
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

7 barev, které rozzáří váš šatník v roce 2024: Orange Dreamsicle i latté s trochou ovesného mléka

Rok 2023 byl z hlediska módy plný barev. Růžová se internetem šířila jako lavina díky rozruchu kolem filmu Barbie a mola vyvolala poblouznění třešňově červenou, která se díky fenoménu červených punčocháčů a ponožek na podzim stala barvou sezóny. A jak si barvy vedou letos?

Orange Dreamsicle

Orange Dreamsicle je sladký oranžový odstín, který spadá na pomezí živé a jemné barvy. Navozuje pocit svěžesti a sebevyjádření, aniž by působil přeplácaně. Color O tuto barvu pojmenovala jako „Apricot Crush”, zatímco Pantone ji pojmenovala „Peach Fuzz”. Ať už ji však nazvete jakkoliv, tato zasněná sorbetová oranžová se díky návrhářským domům jako Anna Sui a Roksanda upevnila jako barva, kterou je třeba letos následovat.

Citron Zest

Na přehlídkových molech pro jaro/léto 2024 se pikantní odstín zvaný Citron Zest objevil v kolekcích značek LaPointe, Alejandra Alonso Rojas a Elisabetta Franchi. I když tato barva není úplně ideální pro každodenní nošení, elektrická chartreuse se dobře hodí pro zvláštní příležitosti nebo jako barevný pop v podobě kabelky v rámci neutrálnějšího vzhledu.

Cream de la Crème

Pokud letos zatoužíte po neutrálnějším barevném odstínu, pak je Cream de la Crème tím pravým. Tento krémový odstín si představte jako latté s trochou ovesného mléka. Výhodou je, že Cream de la Crème můžete celý rok nosit prakticky ke všemu, protože vypadá stejně dobře na lněné sukni jako na kožichu z umělé kožešiny.

Tropical Teal

Na přehlídkových molech pro jaro 2024 se objevily náznaky tealové barvy v mnoha kolekcích. Značky jako Valentino, Carolina Herrera, Ulla Johnson a Chanel jsou skvělými příklady, které si tealovou vzaly na paškál. Tropical Teal působí jako dokonalý přechodový odstín, který přenáší sluncem políbený étos letních dnů ve Středomoří do hlubších odstínů modré a zelené na podzim.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Neutral Pink

Neutral Pink je tlumený odstín růžové, který působí jako dokonalý protiklad ke všem jejím sytým tónům. Pokud se váš šatník bez růžové neobejde, pak je Neutral Pink must-have, který by vám rozhodně neměl chybět. Obrovskou výhodou je, že funguje na čemkoliv a kdykoliv.

Red Negroni

Zatímco v roce 2023 možná vládla třešňově červená, v nadcházejících měsících je připraven převzít vládu hlubší odstín, a to Red Negroni. Tato kořeněná sytá barva s oranžovým nádechem funguje stejně dobře jak v přiléhavých šatech při západu slunce na vaší příští dovolené, tak jako alternativa černé ke koženým kalhotám či kabelkám v chladnějších měsících.

Midnight Blue

Midnight Blue je barva, která je připravena si získat veškerou pozornost. Podobá se osvědčené neutrální modři, jen s tím rozdílem, že je o něco sytější. Rozdíl je sice nepatrný, ale luxusní domy jako Max Mara, Gucci a Khaite se již s touto aktualizací vypořádaly. Midnight Blue jsme tak mohli vidět na oblecích, úpletech nebo na řadě doplňcích.

Je zřejmé, že barvy letos ovládnou ulice a nudné odstíny budou na ústupu. Po jaké barvě sáhnete jako první vy? Nebo snad zůstanete u osvědčeného neutrálu?

Napsat komentář