Neděle 14.07.2024
Kodani kraloval neobyčejný denim a pohltily ji hnědé tóny: 6 největších trendů z Copenhagen Fashion Week
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Kodani kraloval neobyčejný denim a pohltily ji hnědé tóny: 6 největších trendů z Copenhagen Fashion Week

Kodaňská móda je známá především krásnými basic kousky, barevnými paletami a vysoce kvalitními a udržitelnými výrobky. A zdá se, že Kodaň i nadále překonává trendy. Kodaňský týden módy skončil a my vám přinášíme přehled největších trendů, které jste mohli vidět na přehlídkových molech.

Denim

Džíny byly v této sezóně všechno, jen ne obyčejné – třpytivé ozdoby, efekty, od jedinečných povrchových úprav až po patchwork připomínající deku. Kousky působily velmi osobitě, eticky a skutečně handmade. V tomto směru budeme pokračovat i letos. A samozřejmě nás neopouští ani trend „denim-on-denim”.

Kůže

Na přehlídkovém mole se neustále objevovala kůže, zejména na bundách, které vypadaly jako něco, co byste našli ve vintage obchodě. A podařilo se nám zahlédnout i několik kožených modelů od hlavy až k patě.

50 Shades of Brown

Od latté přes karamel až po čokoládu – teplé hnědé odstíny ovládly mola. Pokud kalhotový kostým nebo šaty v některém z odstínů hnědé ještě nemáte ve svém repertoáru, měli byste o tom popřemýšlet.

Men Club

Dámské kolekce jsou v této sezóně inspirovány chlapeckými a pánskými oděvy. Návrháři se zaměřili na trend „Grandpa core” a představili modely s kravatami, dědečkovskými úplety a vlněnými kalhotami.

Transparentnost

Transparentní trend v módě vidíme velmi často na sukních i šortkách. Použít jej ale můžete také jako detail nebo nosit rovnou ultra-sexy průsvitné šaty.

Sukně přes kalhoty

Móda Y2K ještě neskončila, protože trend sukní přes kalhoty je stále v centru pozornosti. Dánská značka Ganni představila v nové kolekci strukturovaný trojdílný oblek v metalické barvě (trend, který také jen tak nevyjde z módy) a nechyběla ani kreace Paoliny Russo, která spojila sukni s tepláky.

Který z trendů je vaším favoritem?

Napsat komentář