Neděle 14.07.2024
Letním trendem v botníku každé „It girl” se stal nečekaný a nepřehlédnutelný odstín
Fotografie: Freepik (freepik.com)
FASHION

Letním trendem v botníku každé „It girl” se stal nečekaný a nepřehlédnutelný odstín

Věděli jste, že v původní verzi příběhu Čaroděj ze země Oz jsou Dorotčiny boty stříbrné? Až pro film z roku 1939 byly změněny na známější třpytivou rubínově červenou. Letos v létě to jsou ale právě stříbrné boty, které se dostávají na výsluní.

Stříbrné boty jsou univerzální

Kromě toho, že jsou stříbrné boty zkrátka kouzelné, jedná se o obuv, která je klasická, a navíc ohromně univerzální. Také působí výjimečně, což se o černých nebo hnědých botách říct nedá. Stříbrná může působit futuristicky a ostře, nebo jemně a sladce. Je uvolněnější a chladnější než zlatá a působí moderněji než růžově zlatá. Proto vás nepřekvapí, že se stříbrná obuv stává trendem léta všech „It girls”.

Trend stříbrné si oblíbil i Andy Warhol

Stříbrné boty Dorotky sice pro velké plátno nahradila křiklavá červená, ale tato obuv ze záře reflektorů nikdy úplně nezmizela. Stříbrná měla svou chvíli v 60. letech, kdy trendům dominovalo vše, co bylo moc, včetně celostříbrné Factory Andyho Warhola a kovových šatů Paco Rabanna s třpytkami. Masivní zastoupení měla tato barva v éře Y2K, kdy se zdálo, že všichni nosí stříbrnou od hlavy až k patě, včetně očních stínů. Vzpomínáte na líčení Christiny Aguilery?

Letos se stříbrná vrací

Trend stříbrné obuvi pro rok 2024 se týká ležérních chladných plochých bot – tenisek, mokasín a sandálů. A vězte, že se stříbrné boty se hodí opravdu ke všemu, od pracovních outfitů až po víkendovou party. Jsou stejně chladné a svěží jako zářivá letní bílá, přirozeně se hodí k vyvážení celočerného vzhledu a dodávají letním barvám, jako je jasně červená, žlutá, tyrkysová a lila, extra šmrnc.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: PESTROBAREVNÉ TENISKY HRAJÍ V LÉTĚ KLÍČOVOU ROLI, A TO I DÍKY NĚKOLIKA SVĚTOVÝM CELEBRITÁM

Styling stříbrných bot není nijak komplikovaný

Pokud se rozhodnete stříbrnou obuv začlenit do svého botníku, zacházejte s ní jako se základní černou nebo hnědou a příliš nad stylingem nepřemýšlejte. Stříbrné boty se hodí k džínům, minisukním, ponožkám, plátěným kalhotám… jednoduše k čemukoliv. Jestli máte stále dilema ohledně stylingu, načerpejte pár rad.

Neutrální barvy

Mějte na paměti, že stříbrná patří do rodiny šedých a šedá je neutrální odstín. A mícháním a kombinováním neutrálních odstínů nikdy nic nezkazíte. Stylizujte je s celočernými, celobílými nebo jinými neutrálními kousky a uvidíte, že váš outfit bude působit šmrncovně.

Sendvičová metoda

Sendvičová metoda v podstatě spočívá v tom, že dva kousky oblečení mají stejnou barvu nebo texturu, čímž se v kompletu vytvoří rovnováha. Toho lze docílit tak, že stříbrné boty spojíte se stříbrnou kabelkou, stříbrnou hedvábnou sukní nebo stříbrným topem a k tomu si obléknete cokoli, na co máte chuť.

Stříbrné doplňky

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit ucelený outfit, je sladit barvu doplňků se stříbrnými botami. To znamená opřít se do trendu stříbrných šperků, ujistit se, že máte na sobě pásek se stříbrnou sponou, nebo nosit kabelku se stříbrným kováním.

Denim

Nebojte se o každodenní vhodnost stříbrných bot, protože je můžete snadno obléknout k džínům. A co je na tom nejlepší? Stále můžete vypadat ležérně, a zároveň sofistikovaně.


Zdroj: byrdie.com, preview.ph

Napsat komentář