Neděle 14 duben, 2024
4 značky, jejichž nejnovější kolekce musíte vidět
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

4 značky, jejichž nejnovější kolekce musíte vidět

Období, během kterého odpočítáváte dny do dalšího Fashion Weeku si můžete zkrátit prohlížením nových modelů spadajících pod předsezónní kolekci Resort. Zatímco někteří z nás si dopřávají letní dovolenou, návrháři pracují v módních domech na plné obrátky a dolaďují poslední detaily, aby představili své nejnovější modely pro rok 2023. Kteří slavní návrháři zazářili se svými kolekcemi v uplynulém týdnu?

Badgley Mischka

Americká dvojice návrhářů vytvořila modely poskytující zejména komfort. Zároveň je pro ně však podstatné zachovávat jejich půvab a jedinečnost. Nejnovější kolekce je velmi rozmanitá. Najdete zde vzdušné šaty v bohémském stylu, overaly, ale i velmi elegantní koktejlové šaty vhodné na slavnostní události. Svěžest kolekce tkví ve výběru barev. Mark Badgley a James Mischka sice v základu vsadili na klasické barvy, jimiž je černá, bílá a krémová. Jelikož se však jedná o kolekci určenou na dovolenou a cestování, všechny kousky doplnili o limetkové, akvamarínové a mandarinkové oranžové tóny. Letní odstíny rozbíjí rezervovanost modelů a dodávají jim šmrnc.

Batsheva

Mnohem odlišnější kolekci než dvojice Badgley a Mischka navrhla americká návrhářka Batsheva Hay. Ta se nedržela při zemi a do svých modelů zakomponovala například metalické prvky či zvířecí potisk. Inspirací jí byly kolekce Yves Saint Laurenta z 60. a 70. let minulého století, ve kterých dominovala převážně krémová a černá barva. Výběr tlumených barev kontrastuje s volbou střihů, které jsou typické balonovými rukávy, dále si Hay na nové kolekci vyhrála kombinováním různých druhů materiálů. Modely z kolekce Resort 2023 od Batschevy byste jen tak nepřehlédli.

Jil Sander

Kombinace maskulinity a feminity vyzařuje z nejnovější kolekce Resort 2023 od německé dvojice designérů Luka a Lucie Meier. Na modelech je možné pozorovat hned několik protikladů. Jednak ve volbě objemných střihů kontrastujících s pastelovými barvami nebo potiskem květů, díky kterým modely nevypadají příliš mohutně. Další protikladnost tkví v kombinaci hlubokých výstřihů s roláky. Výběrem barev a střihů působí modely z kolekce nadčasově a lze je označit jako prototyp absolutní elegance.

Kitx

Australská návrhářka Kit Willow potvrdila, že budou puntíky a pruhy i nadále v kurzu. Hravost vyjádřila nejen volbou barev a vzorů, ale také kombinací materiálů. Před navrhováním kolekce se spojila s lokálními pěstiteli bavlny a konzultovala s nimi dopady výrobního procesu bavlníkových vláken na planetu. Na změnu klimatu se nepříznivě podílí mimo jiné i neuvědomělé zacházení s materiály, a tak se Willow rozhodla recyklovat staré modely, ze kterých metodou patchwork vytvořila nové originální kousky.

Jaká z nejnovějších kolekcí vás nejvíce oslnila?

Napsat komentář