Neděle 14.07.2024
Milovníci baretů, zpozorněte: Máme pro vás 5 tipů, jak je v zimě nosit
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Milovníci baretů, zpozorněte: Máme pro vás 5 tipů, jak je v zimě nosit

Baret je ve skutečnosti velmi, velmi starý a podobné pokrývky hlavy se nosily již v předřímských dobách. V 18. a 19. století byly spojovány zejména s Basky v okolí Pyrenejí, přičemž v různých regionech byly oblíbené různé barvy. Tato pokrývka hlavy se poté přenesla do světa módy a nyní si ji většina z nás spojuje s půvabnými Francouzkami. Jak ale baret nosit?

Baret je doplněk, který by neměl mít hlavní slovo

I když některé doplňky mohou outfit ozvláštnit, baret by měl být stále jen doplňkem a neměl by příliš křičet. Sám o sobě je totiž baret velice výraznou pokrývkou hlavy. Baret tak můžete párovat s výraznou bundou a oversized svetrem. Pokud toužíte po jemnějším vzhledu, můžete jej klidně vynést i s volánkovými šaty. Mezi největší barevné trendy baretu patří červená, černá či béžová až hnědá nebo bílá.

Baret a krátké vlasy

Pokud nosíte opravdu kratičké vlasy, nemusíte zoufat, že na baret můžete zapomenout. V žádném případě! Dokázala to ostatně herečka Mia Farrow ve snímku Rosemary’s baby. Ta v jedné scéně vynesla kabát v námořnické modré, který doplnila o baret ve stejné barvě. A že šlo o opravdu nadčasový vzhled!

Baret a dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy vám poskytují mnoho možností, jak baret nosit. Protože se nemusíte bát, že by se vám vlasy zachytávaly se pod okraje, můžete si hrát s docela výraznými úhly. Začněte tím, že vlasy rozpustíte a na hlavu si nasadíte jednoduchý baret. Ten pak můžete posouvat různými směry, abyste vyzkoušeli, který styl sluší právě vám. Kromě řady módních influencerek se můžete také inspirovat u herečky Emmy Watson nebo Evy Green, která baret nosila ve filmu Dreamers.

Krom toho, jednotný vzhled můžete rozbít nějakou ozdobou na baretu. Ať už se bude jednat o malou brož, nebo stylovou výšivku.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Baret a vysoké čelo

Pokud máte vysoké čelo, nemusíte se bát, že byste se museli baretu vzdávat. Právě naopak. Klíčový je totiž styling. Zkuste nosit baret zakrývající přibližně polovinu čela. Nakloňte ho na jednu stranu a zakryjte si tak horní část čela. Možná si tento vzhled skutečně zamilujete a budete ho chtít nosit častěji.

Baret s ofinou

Pokud máte ofinu, můžete zkusit umístit baret směrem k týlu hlavy, aby byla zepředu vidět jen korunní část. Další možností, kterou můžete vyzkoušet, je culík na boku. Udělejte si ne příliš vysoký culík a nechte vlasy spadat vpředu od ramen. Ofinu nemusíte složitě stylovat – nechte ji splývat po čele. Tím docílíte opravdu romantického looku.

Co vy a barety? Milujete, nebo je to ta část outfitu, kterou tajně obdivujete na druhých, ale bojíte se ji vyzkoušet?


Zdroje:

https://www.masterclass.com/articles/how-to-wear-a-beret

https://www.faverie.com/magazine/how-to-wear-a-beret/

Napsat komentář