Neděle 14.07.2024
Přijměte také svou hyperženskost: Mašle ve vlasech dominovaly na Paris Fashion Couture Week
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Přijměte také svou hyperženskost: Mašle ve vlasech dominovaly na Paris Fashion Couture Week

V poslední době se mašle staly hitem jak v oblasti módy, tak krásy. A podle Paris Fashion Couture Week tento trend jen tak nezmizí. Koneckonců, s mašlí na PFCW byla spatřena nejen Jennifer Lopez, ale tímto dívčím doplňkem se vytáhla i řada návrhářů.

Mašle se vrací ve velkém

Když se hosté ze všech koutů světa sjeli na Paris Fashion Couture Week, mašle byly k vidění nejen na špercích a vlasech, ale i na šatech a na spodním prádle. Jde o jakési pokračování módního a beauty trendu ve stylu kokety, který je decentní, jemný a nadmíru ženský a často odkazuje na viktoriánskou éru regentství.

Potvrzením toho, že mašle do vlasů nikam neodchází, byla přehlídka Chanel. Tato slavná francouzská značka uvedla, že kolekce byla inspirována světem baletu a tance, a příznačně byla pod vedením kreativní ředitelky Virginie Viard plná lehkých, hezkých a pastelových prvků. Modelky každý outfit doplnily účesy, které nosily napůl zvednuté s velkou mašlí vzadu na hlavě.

Také u Diora měly modelky kolem hlavy jemné černé stuhy, které se vzadu na hlavě svázaly, jak jinak, mašlí mezi spleteným drdolem.

Proč se mašle dostávají do popředí?

Mašle může být vnímána jako symbol toho, že se snažíme držet svého mládí. Možná ale také reprezentuje, jak jsme kolektivně ve skutečnosti jen zakrnělí a stagnujeme. Mašle nicméně nejsou úplně ten nejneočekávanější fenomén. Koneckonců už loňský rok byl jejich rokem.

Posedlost mašlemi jako by byla vedlejším efektem toho, jak ženy v poslední době z velké části přijaly svou hyperženskost. Loňský rok měl být rokem recese, ale místo toho to byl rok turné Taylor Swift The Eras, turné Beyoncé Renaissance a filmu Barbie, který vydělal miliardy a účinně podpořil ekonomiku díky kupní síle žen. Uplynul také celý rok od chvíle, kdy americký nejvyšší soud zrušil rozsudek Roe vs. Wade a u nás před pár týdny neprošla Istanbulská úmluva. Oblékat se hyperžensky tak působí jako akt vzdoru a hrdosti.

Mašle mohou být pro někoho infantilní, ale…

Mašle pro někoho působit infantilním dojmem, ale mimo jiné se jedná také o estetiku spojenou s prchavým dívčím životem. A mládí obecně je obrovským trendem. Na TikToku se videa středoškolaček stala populárními díky zaměření na péči o pleť ve dvanácti krocích, kde káží o výhodách krému proti vráskám. Mladší mileniálové ztratili kvůli covidu tři roky svého mládí a mašle jsou jakýmsi rychlým řešením, se kterým si je můžete jen uvázat a pokusit se tak dohnat ztracený čas.

I letos se zkrátka můžete těšit na éru mašlí ve velkém stylu. Všude a ve všech možných podobách. Vyzkoušíte tento doplněk také?


Zdroje:

https://www.instyle.com/hair-bows-trend-couture-week-paris-8550272

https://www.mindfood.com/article/haute-couture-hair-proves-bows-are-for-everyone/

https://www.harpersbazaar.com/uk/fashion/a46264205/bow-trend-explained/

Napsat komentář