Pátek 1 březen, 2024
Pyžamo už nejen do postele: Objevte kouzlo nového trendu a naučte se ho nosit i vy
Fotografie: Envato Elements (elements.envato.com)
FASHION

Pyžamo už nejen do postele: Objevte kouzlo nového trendu a naučte se ho nosit i vy

V roce 2024 může být přenocování velmi stylové. Je tedy nejvyšší čas vyřadit staré pyžamo ze svého šatníku a investovat do nových trendů. Ať už v přírodních tónech, nebo v jasných barvách, s potiskem, nebo jednobarevné, bavlněné, nebo saténové – tyto skvělé společníky na spaní si můžete vzít všude s sebou. Co tedy potřebujete, aby se i vaše pyžamo stalo trendy kouskem?

Takto se pyžamo stává „it-piece”!

Abyste mohli pyžamo nosit jako společníka na spaní nebo jako každodenní outfit, měli byste se v něm cítit pohodlně a příjemně. Pro letní dny používejte hedvábí, protože je obzvláště vzdušné, lehké a prodyšné, a v zimě volte teplejší bavlnu. Ujistěte se, že používáte 100% organickou bavlnu. Organická verze je obvykle ekologičtější než syntetická vlákna.

Pyžamové trendy

Pírka

Okamžitě vstaňte a zazařte! V tomto výrazném pyžamu se budete cítit lehce jako pírko, jen co vstanete. Pyžama s pírky jsou příliš krásná na to, aby se nosila jen v ložnici. Abyste dosáhli skvělého outfitu, zkombinujte ho s velkými náušnicemi, elegantní kabelkou a podpatky – a nezapomeňte na sluneční brýle.

Motivy a vzory

Zajímavé motivy na pyžamech přinášejí pozitivní vibrace, které vás mohou naladit na správnou notu. Obzvláště oblíbené jsou nyní zvířecí motivy.

Satén

Už jste někdy měli na sobě saténové pyžamo? Pokud ano, pak určitě víte, jak úžasný je to pocit na kůži. Tak úžasný, že byste ho chtěli nosit celý den. V jemných barvách a minimalistických střizích vypadá ultrajemné pyžamo ležérně, a zároveň elegantně.

Jak nosit pyžamo v každodenním outfitu?

Aby váš vzhled nevypadal, jako byste se právě probudili, měli byste svůj outfit vylepšit decentními doplňky. Pokud se rozhodnete pro pyžamo v uceleném vzhledu s odpovídajícím topem, můžete ho zkombinovat například s módními retro slunečními brýlemi, extra velkou šálou a boty UGG nebo Birkenstock. Při stylingu s jiným topem se vyplatí zůstat ve stejné barevné paletě. Pokud rádi experimentujete a odvažujete se, zvolte pestrou směs vzorů.

Nový trend, nebo módní faux-pas?

Pyžamo je bezpochyby jedním z nejpohodlnějších kousků oblečení v našich šatnících. Je ideální na lenošení, spaní nebo sledování oblíbeného televizního seriálu. Ale co na veřejnosti? Je přijatelné nosit jej mimo pohodlí domova?

Výhody nošení pyžama na veřejnosti

Pohodlí

Pyžama jsou navržena s ohledem na pohodlí, a proto jsou tou nejlepší volbou pro spánek. Stejnou úroveň pohodlí vám poskytnou i při nošení na veřejnosti. Pokud dáváte přednost pohodlí před vším ostatním, nošení pyžama na veřejnosti pro vás může být tou správnou volbou.

Trendy streetwear

Módní trendy mohou být nepředvídatelné a v posledních letech jsme svědky vzestupu trendu sportovní „athleisure” módy. Ta se vyznačuje pohodlím a funkčností, což znamená, že i pyžamo na veřejnosti může být součástí této nové vlny. Celebrity a influenceři si tento styl oblíbili a dokázali, že nošení pyžama může být skutečně stylové.

Šetří čas

Pokud se vydáte ven v pyžamu, ušetříte drahocenný čas, když spěcháte. Je to snadný způsob, jak rychle vyřídit pochůzky nebo zajít na kávu, aniž byste museli trávit čas vybíráním oblečení.

Sebevyjádření

Vaše rozhodnutí nosit pyžamo na veřejnosti může být také formou sebevyjádření. Ukazuje váš jedinečný styl a může být vyjádřením vašeho přístupu k módě.

Nevýhody nošení pyžama na veřejnosti

Etiketa

Jedním z nejvýznamnějších argumentů proti nošení pyžama na veřejnosti je, že je v rozporu s tradičními společenskými normami a slušností. Někteří lidé považují nošení spacího úboru na veřejných místech za nevhodné a považují ho za porušení společenské etikety.

Profesionalita

Pyžamo má obvykle daleko k oblečení vhodnému pro slavnostní příležitosti, pracovní pohovory nebo pracovní schůzky. Nošení pyžama v takovém prostředí může vyvolat dojem neprofesionality, což může poškodit vaši pověst a snížit šance na úspěch.

Osobní hygiena a péče

Nošení pyžama na veřejnosti může vyvolat dojem, že jste nevěnovali čas vhodné úpravě a oblečení. To může vést k negativním komentářům o vaší hygieně a celkové péči o sebe.

Předsudky a pohledy

Při nošení pyžama na veřejnosti je třeba se připravit na možné nelichotivé komentáře a pohledy. Někteří lidé nemusí vaši módní volbu pochopit nebo ocenit.

A jak se k tomuto trendu stavíte vy? Je nošení pyžama na veřejnosti módní faux pas, nebo nový trend?

Napsat komentář