Pondělí 22 duben, 2024
Řetízek na nohu: Hit, který byste měli vyzkoušet i vy!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Řetízek na nohu: Hit, který byste měli vyzkoušet i vy!

Ať už na pláž, nebo do práce, decentní šperky se hodí vždy. Novým hitem, který si oblíbili i módní influenceři, jsou ozdoby na kotníky – od poutavých mušlí až po filigránové zlaté řetízky. Jemný řetízek jednoduše vypadá skvěle a sluší každému. Ukážeme vám ty nejkrásnější trendy, které můžete hned vyzkoušet!

Řetízek s mušlemi

Bižuterie z mušlí je stále jedním z nejoblíbenějších doplňků na léto a mušle nenosíme jen jako náhrdelníky a náušnice. Do centra pozornosti se dostávají také kotníky.

Řetízek s perlami

Pokud jsou pro vás mušle příliš hravé, sáhněte po řetízku s jemnými perlami. Ty působí mnohem elegantněji a dají se proto nosit i k byznys outfitu. Perly by neměly být příliš velké, jinak bude kotník působit spíš přeplněně.

Poutavé řetízky

Opačným trendem k ženštějším řetízkům s mušlemi a perlami jsou řetízky s velkými očky. Nosí se bez přívěsku a vypadají pěkně jak ve stříbře, tak ve zlatě. Čisté šperky se perfektně hodí k džínům a koženému oblečení, ale lze je nosit i ke splývavým látkám.

Tip: Zkombinujte dva řetízky různých velikostí.

Řetízky s přívěsky

Ať už srdce, hvězdy, nebo písmena, řetízky s přívěsky jsou skutečným evergreenem a dělají ze šperků na nohu individuální doplněk. Na dovolené je nejraději nosíme ke rozevlátým šatům a sukním.

Řetízky v boho stylu

Boho styl je stále in, a to platí i pro šperky a bižuterii. Protože hlavně v létě, kdy se procházíme bosí po pláži v šatech po městě, neexistuje vhodnější doplněk na nohy. Boho náramky a řetízky září těmi nejzářivějšími barvami, zdobené jsou krystaly a kamínky.

Zlato, stříbro, nebo růžové zlato? Který řetízek vám bude slušet?

Řetízky najdete v různých materiálech a barvách. Obecně samozřejmě platí, že si můžete vybrat jakýkoli model, protože stříbro ani zlato z módy nikdy nevyjdou. Pokud ale chcete zdůraznit svůj typ pleti, dejte na následující tipy.

Zlato

Zlaté řetízky sluší ženám s tmavší pletí, jsou elegantnější než stříbrné řetízky, a proto je lze nosit do práce, na obchodní schůzky a k elegantním outfitům.

Stříbro

Stříbrné řetízky na kotníky sluší zejména ženám se světlou pletí. Hodí se k denimu a ladí i s barevnými outfity. Působí nonšalantně a nenápadně, a proto jsou skutečně univerzálním doplňkem.

Růžové zlato

Tato barva dělá kotník obzvlášť nápadným. Nejlepší ze všeho je, že růžové zlato se hodí ke každému tónu pleti a lze ho dokonce kombinovat se zlatem i stříbrem.

Jak řetízek nosit?

  • Kotník zvýrazněte nošením krátkých kalhot, které ho nezakrývají.
  • Čím uzavřenější bota, tím nenápadnější by měl být řetízek.
  • Méně je více! Místo spousty řetízků a náramků byste měli zvolit jeden nebo dva. Vypadá to nejen moderně, ale také dospěleji.
  • Řetízek slaďte s botou. Elegantní lodičky a řetízky s objemnými přívěsky k sobě zkrátka nepatří. Zkuste najít tu správnou rovnováhu a vnímejte boty a šperky jako celek.
  • Ideálním partnerem řetízku je prstýnek na noze v odpovídajícím stylu.
  • Pokud jste odvážní, kombinujte stříbro, zlato a růžové zlato.

Napsat komentář