Neděle 14.07.2024
Vědomé utrácení, experimenty i více šperků aneb Módní předsevzetí, se kterými dokonale vkročíte (nejen) do začátku roku
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Vědomé utrácení, experimenty i více šperků aneb Módní předsevzetí, se kterými dokonale vkročíte (nejen) do začátku roku

Co se na událo na módní v loňském roce, už víte. Nyní je čas posunout se dál. Stanovili jste si na letošní rok nějaká předsevzetí? Možná by stálo za to je ještě obohatit o několik užitečných módních tipů a triků, které vám v roce 2024 zaručeně usnadní módní hru…

Utrácejte peníze, ale vědomě

2024 by měl být rokem, kdy budeme nakupovat uvědoměleji a udržitelněji – zejména pokud jde o módu. Proto doporučujeme investovat peníze především do nadčasové klasiky a kvalitních kousků, které můžete a budete nosit po mnoho let. Ideálním výchozím bodem jsou online i offline nákupy z druhé ruky.

Přijměte udržitelnou módu

Když už jsme u ekologického přístupu, udělejte si z 2024 rok, kdy si oblíbíte udržitelnou módu. Prozkoumejte značky, které upřednostňují etické postupy, používají udržitelné materiály a podporují spravedlivý obchod. Existuje spousta možností udržitelné módy – od oblečení z recyklovaných materiálů až po upcyklované doplňky. Vzdělání je klíčové, a proto si udělejte čas a seznamte se se značkami, které podporujete, a jejich závazkem k udržitelnosti.

Kupujte jen to, v čem se cítíte dobře

V módě neexistují žádná pravidla, ale jednu věc byste měli mít na paměti: kupujte si jen věci, ve kterých se cítíte pohodlně a které se vám líbí. Vše ostatní stejně brzy skončí v zadním rohu vašeho šatníku. Před každým nákupem vám pomůže vzpomenout si na mantru Marie Kondo: „Dělá mi ten kousek radost?”

Naplánujte si #OOTD předem

Milujete módu, máte ve skříni spoustu skvělých kousků, ale z časových důvodů volíte ráno stále stejné kombinace? V roce 2024 udělejte všechno jinak! Pokud si před spaním dopřejete čas na sestavení outfitu na další den, nejenže se vyhnete rannímu stresu, ale budete mít také více času na experimentování, zejména s doplňky a šperky.

Foťte si outfity

Dny bez oblečení jsou v novém roce minulostí. Pokud si své oblíbené oblečení fotíte chytrým telefonem, máte vždy po ruce osvědčené nápady na oblečení pro případ nouze. Vytvořte si například outfitový deník nebo „mood board”. Tak budete mít v rukávu vždy připravený outfit pro dny, kdy nebudete vědět, co na sebe.

Udržujte pořádek

Pořádek je polovina úspěchu. Zní to naprosto banálně, ale přesto je v tom kus pravdy. Jestliže budete mít svůj šatník strukturovaný a uspořádaný, lépe se vám budou hledat potenciální outfity a jejich styling vás bude rozhodně více bavit. Při změně ročních období je dobré pravidelně třídit šatník a prodávat nenošené kousky.

Opravujte

U kousků, zejména těch kvalitních, které vám nesedí na 100 %, investujte do dovedností krejčího. Nebudete toho litovat! Drobné vady a trhliny si můžete snadno opravit sami, což výrazně prodlouží životnost vašeho oblečení.

Kupte si pěkné spodní prádlo

Je něco, co často opomíjíme. investujte letos do krásného, kvalitního, dobře padnoucího a pohodlného spodního prádla. V tuto chvíli byste si také měli udělat čas na to, abyste se zbavili obnošených a starých kalhotek a podprsenek.

Hledejte inspiraci

Ať už na ulici, v internetových obchodech, nebo na Pinterestu – pokud chodíte po světě s otevřenýma očima nebo surfujete po internetu, všude narazíte na dobře oblečené lidi a zajímavé nápady na oblečení. Zejména platformy jako TikTok nebo Instagram nabízejí obrovský výběr inspirativních outfitů pro všechny styly a velikosti. Bohužel mnoho módních trendů stále šíří jen velmi nerealistickou a někdy až toxickou představu o tělesných představách. Vytvořte si proto vlastní složky „outfit inspo” podle svého výběru a dělejte si poznámky o stylingových tricích.

Noste více šperků

Nadčasovou klasikou jsou obzvláště oblíbené tzv statement šperky, protože maximálně vyniknou v každém outfitu. Ať už jde o prsteny, náušnice, náhrdelníky, nebo náramky, ať už se nosí samostatně, nebo se vrství, šperky jsou a zůstanou jednoduchým stylingovým trikem, který upoutá pozornost a zvýrazní i ten nejnudnější outfit.

Bavte se a experimentujte

To nejdůležitější na závěr: neberte sebe ani módu příliš vážně. Je totiž především prostředkem sebevyjádření a měla by vám pomoci podtrhnout váš charakter.

Protože móda není stálá, neustále se mění a ovlivňuje společnost, nikdy nezestárne. Odvažte se tedy vystoupit ze své vlastní módní komfortní zóny, přijměte barvy, udržitelnost a individualitu a nezapomeňte se při tom bavit. Vaše módní cesta čeká! Dáváte si i vy módní předsevzetí?


Zdroje:

https://abara.com.sg/blogs/fashion/5-fashion-resolutions-for-the-new-year

Napsat komentář