Pátek 1 březen, 2024
Western, buckle nebo rider: Zorientujte se v názvech, které ovládají letošní trendy v obuvi
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Western, buckle nebo rider: Zorientujte se v názvech, které ovládají letošní trendy v obuvi

Již nějaký čas postrádáme dlouhé dny a vitamín D. Jestli je však něco na aktuálním období důvodem k radosti, jsou to četné a neuvěřitelně ležérní trendy v obuvi. Kozačky jsou na předních místech našeho každodenního módního seznamu a provází nás den co den. Fanoušci módy, připoutejte se! S jakými trendy botami můžeme aktuálně zažívat vzrušující jízdu?

Westernové boty

Zaujmou elegantností a jednoduchým designem, přesto jsou zajímavé a trendy. Westernové boty jsou v kurzu. Navíc jsou pohodlné a jejich široké blokové podpatky se skvěle hodí na delší procházky.

Pokud je pro vás černá verze příliš nudná, můžete si koupit boty i v jiných barevných provedeních, abyste mohli svůj jednoduchý podzimní vzhled obohatit o extravagantní akcenty.

Ideální kombinací jsou werternové boty s dlouhými šaty nebo sukněmi a koženou bundou, trenčkotem nebo vlněným kabátem.

Buckle boots

V překladu z angličtiny znamená „buckle” něco jako „přezka”, a už to prozrazuje, o co v tomto trendu obuvi jde. Přezky jsou totiž nejdůležitějším detailem těchto bot. Vyznačují se jednoduchou, ale pevnou konstrukcí a vzhledem inspirovaným vintage. Zvláštním detailem je již zmíněný pásek kolem celé nártu s kovovými detaily.

Buckle boots můžete nosit téměř k jakémukoli oblíbenému outfitu. Dodají ležérní akcent džínům, krátkým sukním i dlouhým kabátům. Oblíbenou volbou mnoha influencerů jsou také kozačky v provedení po kolena, které kombinují s krátkými šortkami a sakem. Stylově však vypadají i se sukněmi a elegantními košilemi. Ať tak, či onak – tento trend obuvi bude jistě skvělou investicí, protože dodá každému vzhledu trendy faktor.

Rider boots

Za módním trendem „Rider boots” stojí obuv, která byla původně navržena pro jezdce, aby zajistila pohodlí a bezpečnost při jízdě na koni. A právě jezdecké boty byste si měli koupit dříve, než se všude zcela vyprodají. Vyznačují se totiž několika charakteristickými rysy:

  • obvykle sahají až po lýtko, nebo dokonce po koleno, takže v chladných dnech poskytují dokonalé teplo
  • jsou navrženy tak, aby dobře seděly na noze
  • podrážka je plochá, takže poskytuje oporu a jistotu při chůzi

Napsat komentář