Neděle 14.07.2024
„Wrong Shoe Theory”: Tento virální módní hack musíte znát!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

„Wrong Shoe Theory”: Tento virální módní hack musíte znát!

„Wrong Shoe Theory” neboli „teorie nesprávných bot” je něco, na čem jste se už pravděpodobně podíleli i vy, ale až nyní to dostalo jméno a stalo se to virálním na sociálních sítích. Víte, o co jde a jak může tento trend posunout váš outfit na vyšší úroveň?

Co je „Wrong Shoe Theory”?

V módě existuje jakási nepsaná stylingová bible, v níž jsou shromážděna základní pravidla úspěšného outfitu. Říká se v nich například to, že byste nikdy neměli míchat zlaté a stříbrné šperky, nosit dohromady černou a tmavě modrou nebo že byste měli vždy kombinovat oversized s úplným. Ale pravidla jsou od toho, aby se porušovala. To se odráží i v tomto nejnovějším módním trendu.

„Wrong Show Theory” vytvořila báječná stylistka Allison Bornstein a vyzývá vás, abyste se vymanili z tradičních módních norem a začali boty kombinovat netradičními způsoby. Představte si kovbojské boty k rozevlátým maxi šatům nebo tenisky k elegantnímu obleku. Zní to pobuřujícím způsobem? Přesně o to jde! Všechno je o vytvoření „wow efektu” záměrně špatnou volbou.

Co znamená nosit boty, které se nehodí k vašemu outfitu?

Jdete si večer ven a rozhodnete se pro roztomilé ženské minišaty. Za normálních okolností byste k nim obuli jemné sandály nebo mules. Pokud chcete využít „Wrong Show Theoryy”, pak místo nich zvolte sportovní tenisky.

Stejného principu dosáhnete i s přiléhavými slip šaty a robustními teniskami, džínovými šortkami a metalickými lodičkami, kalhotovým kostýmem a crocsy nebo ležérními širokými džíny s širokými nohavicemi a balerínami. Tajemství tedy spočívá ve vytvoření kontrastu a překvapivém výběru bot. Celý outfit totiž díky tomu bude zajímavější, super trendy a nápadný.

Na co si dát pozor?

„Wrong Shoe Theory” je o porušování zastaralých módních pravidel. Tak můžete docílit vzhledu podle svých osobních preferencí. Měli byste však postupovat s trochou jemnosti, protože nejde jen o vytvoření co nejšílenějšího kontrastu. Je třeba také dbát na to, aby proporce, materiály i barvy ladily. Je libo několik inspirací, jak z tohoto nového stylingového trendu vytěžit maximum?

Napsat komentář