Neděle 14.07.2024
5 užitečných tipů pro úspěšný nákup v sekáči
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

5 užitečných tipů pro úspěšný nákup v sekáči

Povědomí o spotřebě je v současné době trendem. A to se rozhodně týká i nakupování. Jedním ze skvělých způsobů, jak oživit věci z druhé ruky a dát jim druhou šanci, je samozřejmě nakupování v sekáči. Jednak se můžete inspirovat celou řadou módních trendů, jednak můžete udělat něco pro životní prostředí a také ušetřit svou peněženku. Aby zábava z nakupování neskončila nesprávnými velikostmi a špatnými volbami, máme pro vás 5 tipů, jak i vy můžete v takové mase oblečení najít skvělé kousky.

Poznejte své míry

Předtím, než vyrazíte na nákup, si zjistěte, jakou máte velikost. Nejen celkovou konfekční, ale také velikost džínů (s délkou), velikost bot (americkou a anglickou) atd. Potřebné tabulky k tomu najdete na internetu.

Tip: Nejlepší je uložit si vše do chytrého telefonu. Jakmile najdete kus ve své velikosti, můžete je porovnat. Střihy evropských, asijských nebo amerických kusů se mohou lišit.

Poznejte hodnotu

I ceny v second handech se mohou lišit – mohou být dokonce zcela odlišné. Proto je důležité vědět, zda se jedná o opravdu hodnotné oblečení, tedy skutečně “vintage“ kousek z kvalitního materiálu, nebo zda je to jen z druhé ruky a například ze Zary, H&M nebo New Yorkeru.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

To nejdůležitější nejdříve

Výlet do second handů může být ohromující. Velký výběr oblečení a někdy nebudete vědět, kam jít nebo na co se podívat dřív. Rozhlédněte se a nasajte celou atmosféru. Mějte na paměti, co jste původně hledali. Nejprve věnujte pozornost opravdu jen tomu, co potřebujete. Vyhněte se impulzivním nákupům, kterých byste později mohli litovat.

Buďte otevření

Na druhou stranu je dobré dát si prostor a být otevření novým věcem. Kdo ví, kolik skrytých pokladů se může skrývat pod vším tím oblečením? Nechte se překvapit! Skutečně skvělé věci se objeví právě tam, kde byste je nejméně čekali.

Oblečení zkontrolujte

Je možné, že některé kusy už dosloužily a léta opotřebování se na nich podepsala. Proto je důležité si oděv před koupí důkladně prohlédnout a zkontrolovat, zda nemá díry, celkovou kvalitu látky apod. Budete muset oděv předělat a přibydou náklady na úpravy? Pak se nákup pravděpodobně nevyplatí. Pokud je nutné pouze přišít knoflík, jděte do toho!

A co vy? Nakupujete v sekáčích? Pokud ano, které můžete doporučit? Pokud ne, proč?

Napsat komentář