Neděle 14 duben, 2024
Znáte módní barevné trendy pro podzim a zimu 2023/24?
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Znáte módní barevné trendy pro podzim a zimu 2023/24?

Každých šest měsíců shrnuje Pantone Color Institute, který je odborníkem na barvy, barvy sezóny ve své zprávě „Fashion Color Report”. Pojďme se tedy podívat, jaké trendové barvy jsou trendy na podzim a budou trendy i v zimě. Jak je nosit?

Ohnivá červená – Viva Magenta

Kdybychom měli sezónu podzim/zima 2023/2024 popsat jednou barvou, byla by to určitě červená. Málokterá jiná barva byla v kolekcích tak všudypřítomná a během módních měsíců ji bylo možné vidět téměř na každém molu.

Jak kombinovat červenou?

Celočervený vzhled je hezký jako trend na přehlídkových molech, ale pro každodenní nošení je obvykle příliš intenzivní. Jednotlivé kousky v zářivě červené barvě naopak vypadají skvěle v kombinaci s krémově bílou, černou a béžovou. Úžasně však vypadá i kombinace několika odstínů červené nebo vínové.

Červeno-oranžová a Persimmon

Oranžová si jednoznačně vydobyla své místo mezi trendy barvami a zaujme hned ve dvou různých odstínech. Zatímco „červená oranžová” dělá čest svému názvu a vypadá velmi intenzivně zářivě, u „persimmonové” se trendy stává jemnější, téměř korálový odstín.

Jak kombinovat pomerančovou?

Černá, tmavě modrá nebo olivově zelená budou pro oranžovou stejně vděčnými stylovými partnery jako krémové tóny.

Hot Fudge a Fired Brick

Hnědá je nová černá, a i minimalistické šatníky si podmanily mnohé odstíny této barvy. Teplé a syté tóny hnědé vnášejí do podzimního šatníku klid v podobě kabátů, kalhot, svetrů, doplňků.

Jak kombinovat hnědou?

Sytě hnědá barva se skvěle doplňuje se žlutou, fialovou, krémovými tóny a námořnickou modří. Světlejší tóny se skvěle hodí k červené. Velmi sledovaným trendem se stává také kombinace tmavě hnědé s černou.

Ostrá zelená – Olivová – Lesní noc

Také letošní přehlídková mola byla plná zelené v široké škále odstínů. Od zářivého šeříku po hřejivou olivovou, která má mít podle Pantone uklidňující účinek.

Jak kombinovat zelenou?

Odstíny zelené se hodí zejména k černé, bílé, béžové a koňakově hnědé. Doplňky v oranžové, žluté nebo růžové barvě vytvoří dokonalou tečku na závěr. Skvělými společníky většiny odstínů zelené jsou také tmavě modrá, šedá a vínová.

Zářivá žlutá

Zářivá žlutá barva přichází tuto sezónu s nádechem exotiky, aby šířila radost a lehkost. V Londýně se módní návrháři rozhodli pro poněkud tlumenější žlutou, která spíše symbolizuje inovaci a energii.

Jak kombinovat žlutou?

Žlutá skvěle doplňuje džínově modrou, khaki nebo černou a v zimě se hodí ke stříbrným, šedým, hnědým, krémovým a béžovým odstínům.

Trendy Blue a perský poklad

Stejně jako červená, i modrá byla tuto sezónu na přehlídkových molech všudypřítomná a bude nás provázet i v zimě.

Jak kombinovat modrou a tmavě modrou?

Modrá se hodí ke všem ostatním odstínům modré, šedé, smetanové a černé. Na podzim/zimu je obzvláště krásná kombinace modré s černou, tmavě vínovou, šedou nebo velbloudí. Pokud dáváte přednost něčemu spíše světlému, můžete přidat doplňky v oranžové nebo růžové barvě.

Ulita lastury

Odstín růžové, tzv. ulita lastury, přináší do nové sezóny něhu a romantiku. Na přehlídkových molech byl obzvláště oblíbený monochromatický vzhled nebo jako colorblocking, například v červenorůžové barvě.

Jak kombinovat růžovou?

Odstíny růžové se hodí zejména k sytým tmavým barvám, ale i k bílé, béžové nebo jiným jemným odstínům.

Kokosové mléko

„Coconut Milk” je dalším „in“ odstínem, který se vyznačuje krémově bílým základem.

Jak kombinovat kokosovou bílou?

Můžete ji co nejharmoničtěji kombinovat s dalšími tlumenými odstíny nebo ve variantě „od hlavy až k patě”.

Šedá

Odstíny šedé jsou barevným trendem v kolekcích mnoha návrhářů. Jednak to má co do činění s oblíbenou normcore estetikou, jednak se šedá barva krásně kombinuje. Dominovat budou zejména tmavě šedé tóny, ale také světlé odstíny.

Jak kombinovat šedou?

Šedá je jednou z nejuniverzálnějších barev a hodí se téměř ke všemu. Od hlavy až k patě vypadá obzvlášť elegantně a v kombinaci s růžovou, zelenou nebo žlutou barvou lze vytvořit vzrušující kontrasty.

Něžná broskvová a bledá khaki

Móda v neutrálních tónech je stále populární a mezi hlavní barvy sezóny patří světlá khaki a jemná broskvová.

Jak kombinovat béžovou?

Béžová vypadá obzvlášť elegantně v kombinaci s bílou a černou a módně v kombinaci s růžovou, oranžovou nebo fialovou.

Napsat komentář