Neděle 14 duben, 2024
5+1 chyb, kterým byste se měli při nákupu oblečení vyhnout
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

5+1 chyb, kterým byste se měli při nákupu oblečení vyhnout

Určitě to znáte. Vaše skříň je možná přeplněná, ale zase nemáte co na sebe. Módní návrháři, módní časopisy a módní ikony nám neustále ukazují, co je trendy, a inspirují nás k nákupu. Aby vaše nákupní horečka neskončila unáhleným impulzivním nákupem a vyhozenými penězi, máme pro vás tipy, jak se vyhnout častým chybám.

Udělejte si inventuru

Nejprve se vyplatí zkontrolovat, co už máte ve skříni. Pokud víte, co máte, je méně pravděpodobné, že koupíte něco, co už máte. Věnujte čas uspořádání svého šatníku. Možná znovu objevíte tu či onu zapomenutou oblíbenou věc.

Nechoďte nakupovat bez plánu

Už dlouho hledáte dobře padnoucí džíny nebo stylovou koženou bundu? Pak se nenechte zlákat pruhovanými hedvábnými kalhotami nebo roztomilou volánkovou halenkou. Nejprve si pořiďte to nejnutnější, co vám v šatníku ještě chybí nebo co je třeba nahradit. Sestavení seznamu vám pomůže zaměřit se na to, co ve svém šatníku skutečně potřebujete.

Žádný „match“

Před nákupem si dobře rozmyslete, s čím můžete nový kousek kombinovat. Pokud vás nenapadají alespoň tři možné outfity, danou položku nekupujte. Proč mít v šatníku pěkný kousek, který nebudete mít s čím nosit?

Nakupujte spíše podle stylu než podle trendů

Samozřejmě je vzrušující zkoušet a experimentovat s novými trendy, ale ne všechny módní trendy odpovídají vašemu osobnímu stylu. Mnohokrát se stane, že se v módních kouscích cítíme nepohodlně nebo trapně a pak je nenosíme.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Pozor na slevy a akce

Červená cenovka může být někdy lákavá, ale tričko za pár korun nemusí být vždy nejvhodnějším nákupem. Kromě toho je lepší na některých věcech, jako jsou kabáty, tašky a boty, nešetřit. Vsaďte spíše na kvalitu než na kvantitu, abyste se z oblečení těšili co nejdéle.

Žádné porovnání cen

Pokud chcete utratit trochu více peněz za kvalitní oblečení, určitě se vyplatí porovnat ceny. Některé zboží může být na internetu mnohem levnější než v obchodě.

Tipy na závěr

  • Investujte do kvalitního oblečení.
  • Nekupujte to, co vám nesedí.
  • Pravidelně kontrolujte svůj šatník a tříděte oblečení, které již nenosíte.
  • Víc o své oblečení pečujte.
  • Nebojte se odvážných kombinací.
  • Podporujte udržitelnou módu.
  • Připravujte si oblečení dopředu.
  • Pohrajte si s doplňky.

Napsat komentář