Středa 22.05.2024
Znáte Ballet Barre? Tohle jsou 3 důvody, proč jej rozhodně vyzkoušet!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Znáte Ballet Barre? Tohle jsou 3 důvody, proč jej rozhodně vyzkoušet!

Která žena či dívka si někdy během svého dětství nepřála stát se v dospělosti baletkou? Jenomže většině z nás tento sen nevyšel nebo jsme se ho vzdaly během dospívání, protože za tímto krásným tancem se skrývají hodiny náročných tréninků, zničená chodidla a předčasný důchod. Jak si tedy i v dospělosti dopřát pocit, že jsme princezny a hodinu baletu zažít na vlastní kůži? Odpověď je jednoduchá – vyzkoušet ballet barre!

Kde se vzal ballet barre?

Na počátku všeho byla německá tanečnice Lieselotte „Lotte“ Berk, která v roce 1959 přivedla na svět vlastní cvičební metodu, která vycházela z baletních pohybů. Po pravidelném docházení na její taneční lekce byly ženy silnější, pružnější a chodily vzpřímeně – zkrátka získaly tělo tanečnice.

Vyzkoušejte lekci ballet barre!

Lekci ballet barre si můžete vyzkoušet i z pohodlí svého domova. Potřebujete k tomu pouze kvalitní připojení k internetu a velký prostor, ideálně s taneční tyčí. Na YouTube stačí zadat klíčová slova „beginner ballet barre“, vybrat si, čí vyučovací styl vám nejvíc sedne, a vyzkoušet si několik minut začátečnické lekce.

Proč vyzkoušet ballet barre?

Nemáte potřebný rozsah? Nejste tanečně nadaní nebo máte jiné domněnky, kvůli kterým si myslíte, že se nemůžete zúčastnit lekce ballet barre? Na všechny domněnky zapomeňte. Nejdete vystupovat na prkna Národního divadla, ale pouze si vyzkoušet druh cvičení, které vám při pravidelném praktikování:

  • zlepší držení těla
  • zpevní váš core
  • zlepší vaši stabilitu

Co můžete očekávat po první lekci?

Ať už si ballet barre vyzkoušíte doma s pomocí videa na YouTube, nebo si zajdete do centra, kde si hodinu vyzkoušíte s profesionální trenérkou tváří v tvář, počítejte s tím, že vás druhý den budou bolet taková místa, o kterých mnohdy ani netušíme, že je máme. Ale s pocitem fyzické únavy budete pociťovat i záplavu endorfinů, a rovněž i příjemné protažení.

Pokud se rozhodnete lekci ballet barre vyzkoušet, rozhodně neváhejte a o své zážitky se s námi podělte do komentářů. A třeba se s námi rozdělte i o nějaké vaše tipy na oblíbené cvičení!

Napsat komentář