Neděle 14 duben, 2024
„Většina influencerů vytváří naprosto neprofesionální a nepřínosný obsah,” myslí si Barbora Lukášová
Fotografie: Se souhlasem Barbory Lukášové
INTERVIEW

„Většina influencerů vytváří naprosto neprofesionální a nepřínosný obsah,” myslí si Barbora Lukášová

Jmenuje se Barbora Lukášová a na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou Baru Sales Lover. I přesto, že vystudovala taneční konzervatoř, rozhodla se upřednostnit sociální sítě a začala se jim věnovat na plný úvazek. Její pracovní náplní je správa profilů pro klienty a influencerství. Miluje módu a jak o sobě sama tvrdí, je člověkem, se kterým nebudete mít o zábavu nouzi. O svou nekonečnou energii i pořádnou dávku módní inspirace se dělí se sledujícími na svém Instagramu. Co ji přimělo začít s blogováním? Jak se snaží na sociálních sítích prezentovat? A rozumí podle ní lidé v Česku módě?

Kdy a jak se u tebe zrodila myšlenka začít s blogem?

Ke konci studia na střední jsem se začínala více zajímat o módu a s myšlenkou psát blog jsem si pohrávala minimálně přes rok, možná déle. Stále jsem se ale nemohla odhodlat, protože na prvním místě jsem měla tanec.

Postupně ale začala móda a sebeprezentace převládat a já se odhodlala – nechala jsem si od zkušenějších založit blog. Byla jsem a stále jsem netechnický typ, tak jsem si blog neuměla založit sama. V mé první práci na recepci jsem pak tajně začala postupně psát a pravidelně přispívat.

Co ti zatím blogování a sociální sítě přinesly?

V podstatě životní náplň, štěstí i peníze, bez kterých se dnešní doba neobejde. Splnila jsem si sen, protože v životě mě živí něco, co mě zároveň naplňuje i baví, a to jsem si vždycky moc přála. Zároveň jsem díky sítím poznala i skvělé nové přátele, chodila jsem a chodím na úžasné inspirativní eventy a akce. Dostala jsem se díky sítím i za hranice a neustále přichází nové spolupráce a výzvy, které mě posouvají kupředu a životně učí.

Na jaké příležitosti, které jsi v souvislosti s tvou aktivitou na blogu a sociálních sítích dostala, jsi nejvíc pyšná?

Upřímně nevím, co bych vypíchla ze všeho nejvíce, protože se kolem mé práce neustále něco děje a já jsem vděčná za všechny příležitosti a pyšná na sebe, že je přijímám a nebojím se. Určitě jsem moc ráda, že mě oslovují ke spolupráci kvalitní světoznámé značky, jsou s mou prací spokojeny, udržují se mnou kontakt a doporučují mě dál.

Fotografie: Se souhlasem Barbory Lukášové

Naopak, setkala ses i s nějakými úskalími, které s sebou tvoření obsahu na sociální sítě nese?

Setkala a neustále setkávám. Ne vždy je to tak lehké, jak to ve výsledku vypadá, ale stejně bych neměnila.

Byla jsi někdy ve fázi, že se sociálními sítěmi skončíš kvůli tomu, že jsou plné přetvářky a potlačují autenticitu?

Nikdy, v tomhle jsem velký držák! Sociální sítě miluju a držím se svého, ale nebudu lhát, že mě zároveň nevytáčejí. Většina influencerů v ČR, podle mě, vytváří naprosto nepřínosný, ničím zajímavý a neprofesionální obsah, za který jsou ještě ke všemu placeni! Bohužel ale tento obsah je ten nejsledovanější. Lidé se rádi koukají na bizáry, podporují hloupost, jednoduchost, a hlavně velkou část na sociálních sítích tvoří děti, a ty se přesně na tento nesmyslný obsah koukají a podporují ho. Já se ale držím svého a vážím si svých followers a firem, které mě sledují a podporují. Občas se rozčílím, ale nikdy mě ani na minutu nenapadlo ze sítí odejít. Důležité je být nohama pevně na zemi a uvědomovat si, že ne všechno, co vidíte, je 100% realita. Je potřeba si najít tvůrce, kteří vás budou bavit, budete jim věřit a budou pro vás jakýmkoliv způsobem přínosní.

Snažíš se sama o to, aby tebou zveřejněný obsah byl bez příkras?

Já jsem člověk, který se miluje upravovat, fintit a každý den chci mít na sobě outfit, který bude prostě cool a budu se v něm cítit dobře. I můj domácí outfit je vždy sladěný. Prostě chci, aby mi to slušelo, protože se jinak necítím dobře. Nesnažím se o to, aby byl můj obsah bez příkras, ale snažím se, aby byl vždy inspirativní a byla jsem na něm sama sebou taková, jaká jsem i v reálu. Nic a nikdo není dokonalý, ale to snad všichni víme.

Jaké jsou tvé nejsilnější stránky, které ti při blogování pomohly?

Řekla bych, že odhodlanost, vytrvalost, pracovitost, spolehlivost a kreativita.

Fotografie: Se souhlasem Barbory Lukášové

Jaké tipy a triky se ti osvědčily, abys na svůj Instagram přivedla více sledujících a udržela si je?

Já mám pocit, že mi to nikdy nestoupalo nějakou rekordní rychlostí a stejně tak má čísla nejsou nijak rekordní. Ale sledující, které mám, jsem si podle mě vybudovala tím, že jsem přispívala hodně pravidelně bez žádných velkých prodlev, snažila jsem se a snažím se s nimi neustále komunikovat a inspirovat je.

Jak vypadá tvé ideální pracovní prostředí?

Nějaká „instafriendly” kavárna s dobrým jídlem a pitím, ale i doma se mi dobře pracuje. Ještě bohužel nemám svou vysněnou home office, ale tu si chci určitě jednou splnit, a pak se stane mým oblíbeným pracovním prostředím rozhodně ta!

Jakým aktivitám se nejraději věnuješ ve svém volném čase?

Já moc volného času nemám. Jak už jsem řekla na začátku, moje práce je můj koníček. Samozřejmě ale ráda trávím čas se svým klukem, kámoškami, rodinou a ten program je všelijaký, občas si udělám čas i na nějakou tu taneční lekci, abych nevyšla ze cviku, a pravidelně cvičím a běhám.

Kdo je tvou největší módní inspirací?

Instagram nebo Pinterest a moje fav zahraniční influencerky.

Fotografie: Se souhlasem Barbory Lukášové

Jaký je, podle tvého názoru, pohled české společnosti na extravaganci? V čem se z hlediska módy odlišujeme od ostatních zemí?

Tohle je záludná otázka, protože pro většinu Čechů jsem extravagantní třeba já. Na druhou stranu lidem, kteří se módě naplno věnují, můžu zase přijít úplně basic. V zahraničí mi přijdou lidi rozhodně stylovější víc než u nás – nebojí se odvázat, a hlavně je vidět, že trendy sledují. U nás jsme v tom pořád tak nějak pozadu, a i já sama se kolikrát nachytám u toho, že si nějaký outfit nebo kousek oblečení koupím třeba jen na dovolenou do zahraničí, ale tady v Praze bych si to neoblékla, protože mám pocit, že se to sem nehodí a budou se na mě lidi na ulici divně koukat, a to je prostě špatně!

Jak bys popsala svůj styl?

Sladěný s každou příležitostí nebo místem a sledující trendy. (smích)

Co by podle tebe nemělo chybět v šatníku žádné ženy a proč?

To by za mě byl asi dlouhý seznam. Je těžké vypíchnout jen jednu věc.

Rozhodně padnoucí basic kousky, a ať chcete, nebo ne, za mě by každá měla umět nosit podpatky. I když je doba sneakers a já je miluju, tak ženy musí umět být ženy, a tak nějak mi to k nám patří. Jo a sako! (smích)

Zároveň každé ženské postavě lichotí a sluší jiné kousky, o kterých by každá měla vědět a vypíchnout je právě svým stylem oblékání.

Naopak, jakému kousku by se měly ženy vyvarovat?

Tričkům s infantilními obrázky a tělovým silonkám – především v otevřené obuvi. Proč? Prostě ne! Tohle ženám rozhodně nelichotí, naopak!

Fotografie: Se souhlasem Barbory Lukášové

Jak důležitou roli hraje ve tvém šatníku udržitelnost?

Abych byla upřímná, tak moc velkou ne, ale uvědomuji si, že to není správně – snažím se nad udržitelností čím dál tím víc přemýšlet a chtěla bych se v ní zlepšit.

Jaký outfit nosíš během podzimu nejčastěji?

Oversized sako, crop top nebo tričko na tělo, baggy jeans a UGG.

Jaké profily na Instagramu ráda sleduješ?

Zahraniční fashion influencerky, oblíbené celebrity a svoje kamarády.

Bez čeho se neobejdeš?

Miluju módu, nakupování, cestování, social media společně s kreativitou, tanec a pohyb celkově, nedokážu být bez sportu a taky bez svýho kluka! (smích)

Jakými pravidly se v životě řídíš?

Žijeme jen jednou, tak ať to stojí za to.

Dělej v životě to, co tě baví a dělá ti radost – plň si své sny.

Všeho s mírou.

You get what you give!


Instagram | Blog

Napsat komentář

  • lol 10.31.2023 at 08:56

    „Většina influencerů vytváří naprosto neprofesionální a nepřínosný obsah,” že jo? Jako náký blbky co předváděj hadry a hrajou si na modelky