Neděle 14.07.2024
15 nápadů, jak trávit volný čas
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

15 nápadů, jak trávit volný čas

Na světě je asi jen málo lidí, kteří neví, co se svým časem. Pokud ho však máte nazbyt, zde je návod, jak ho strávit příjemněji. Pokud si rádi čtete, po večerech projíždíte Spotify nebo Netflix, jste na správném místě. Máme pro vás několik nápadů, o kterých jste možná ještě neslyšeli!

Podcasty

Artforum

Pokud znáte knihkupectví Artforum, asi je vám jasné, o čem je tento podcast. Přináší výběr z knih nejrůznějších žánrů. K tomu krátké úryvky, rozhovory s autory a mnoho dalšího. Doporučujeme zejména těm z vás, kteří mají smysl pro dobrou literaturu.

Život a dílo

Neznáme lepší místo, kde byste mohli poznat tolik inspirativních lidí, tvůrců a umělců, než právě zde. Hledáte pestrý a živý podcast o umění? Pak už víte, co poslouchat!

Divoká jazda

Dvě dokonalé ženy mluví s humorem a beze studu o trapasech, lásce a všem, na co si vzpomenete. Je to přesně to pravé, pokud se potřebujete uvolnit, zasmát se a vědět, že v ničem nejste sami.

Čaj, Vínko, Tequila s Nat

Nat Pavlovská v tomto podcastu zpovídá inspirativní ženy z různých oborů. Dvakrát měsíčně si můžete poslechnout témata, jejichž hloubka a kuriozita se stupňuje stejně jako obsah alkoholu nápojů v názvu.

témy emy

Bohyně Ema Müller a její párminutové mluvení o sobě, o tobě, o vás. Neexistuje žádný více motivační podcast. Sebeláska, neláska, dokonalost, nedokonalost. Máte se na co těšit.

Knihy

Death in Her Hands

Jedna z knih, kterou má na svědomí extravagantní Ottessa Moshfegh. Hrdinkou je stará dáma se psem, která se díky tajemnému vzkazu, který najde v lese, snaží zhodnotit svou minulost a vyrovnat se s ní. Pokud znáte knihu Můj odpočinkový rok, zkuste i tuto.

Eseje

Kontroverzní Michel Houellebecq je francouzský autor románů, básní, ale také esejů, které můžete objevit v jeho malé knize, kde shromáždil vše, co bylo všude publikováno. Jsou o psaní, o společnosti, o životě a o tom, co ho tvoří. Uvidíte…

Prázdná kniha

O této knize Josefiny Vicens by se toho dalo říct tolik… Hlavní hrdinka píše o sobě, o psaní, o tom, jak nemůže nepsat a jak nedokáže napsat nic pořádně. Přečtete ji jedním dechem a budete hltat každou větu.

Rozhovor s členkou kultu

Mária Modrovich v tomto útlém díle prostřednictvím monologických rozhovorů odhaluje fiktivní komunitu žen, které se rozhodly žít v izolaci, a hlavně bez mužů. Pokud si troufáte na tato otevřená a do hloubky rozebíraná témata, určitě po ní sáhněte.

Zeptej se prachu

Dílo Johna Fanteho, který měl velký vliv i na Bukowského, vypráví o mladém spisovateli, který se zamiluje, a není to vůbec jednoduché. Zní to nudně, ale věřte mi, že rozhodně není. Tento autor má opravdu co říct.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Seriály

Fleabag

Trochu vyhrocený, možná na první pohled zvláštní, ale se zajímavou myšlenkou. Hlavní hrdinka se vyrovnává se smrtí své nejlepší kamarádky a zamiluje se do kněze. Dost spoilerů, pokud jste zvědaví, pusťte se do sledování.

An Astrological Guide for Broken Hearts

Pokud jste typ, který si ráno musí přečíst horoskop, zajímáte se o astrologii a o lidech přemýšlíte jako o znameních, je to ta pravá. Italský, vtipný a oddechový milostný příběh, který vám zpříjemní den.

Inventing Anna

Znáte ten příběh o falešné německé dědičce? Ne? Jsme si jisti, že ať už jde o seriál, nebo o skutečný příběh, rozhodně vás nadchne. Obyčejná dívka, která se vydává za bohatou princeznu a dobývá Manhattan, to je na pořádný novinový článek.

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

Pořádně dlouhý název, ale opravdu krátká série. O ženě, která žije sama a v domě naproti se stane vražda. Ona však neví, jestli to, co viděla, bylo skutečné, nebo jen důsledek vidiny z nadměrného množství vína.

How to Get Away with Murder

Chybí vám trochu toho krimi? Po těchto epizodách ho budete mít víc než dost. Napínavé až do konce, a rozhodně jeden z těch seriálů, které byste chtěli vidět znovu s tím, že vám někdo vymaže paměť.

Budete dnes číst, poslouchat nebo se dívat? Výběr už máte, jen musíte najít to své. Pokud jsme vás alespoň trochu inspirovali a vy strávíte svůj volný čas příjemně, účel byl splněn. Tak si připravte sklenku vína a pusťte se do toho!

Napsat komentář