Neděle 14.07.2024
6 trendů v bydlení, na které se můžete těšit
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

6 trendů v bydlení, na které se můžete těšit

Letošní trendy v bydlení přinášejí přesně to, co právě potřebujeme – dobrou náladu tam, kde trávíme většinu času. Změňte design svých čtyř stěn pomocí těchto inspirativních trendů!

Zdá sa nám to, alebo všímavosť je naozaj v plnom prúde? Pretože bytový dizajn je naozaj prispôsobený potrebám, ktoré momentálne máme. Viac svetla, čerstvý vzduch, lepšia organizácia a niekoľko kreatívnych vecí, ktoré si môžete sami navrhnúť a vytvoriť.

Zdá se nám to, nebo je všímavost opravdu v plném proudu? Protože interiérový design je skutečně přizpůsoben našim momentálním potřebám. Více světla, čerstvý vzduch, lepší organizace a několik kreativních věcí, které si můžete sami navrhnout a vytvořit.

Retro styl

Letos se opět používají materiály a látky, které před několika lety sloužily jako důležité stylové prvky. Do módy se vrací zejména kůže. Ať už se jedná o široké, nebo úzké pruhy, tato látka se často používá na křesla a pohovky.

Tip: Pro ty, kteří nechtějí kupovat nové pohovky, je vhodná kombinace doplňků jako jsou polštáře, lampy nebo deky, které dodají útulný retro šarm.

Dalším velmi žádaným materiálem je proutí. Udržitelnost je v interiérovém designu stále důležitější. Proutěné struktury se používají jako napínací materiál na židle, lavice nebo stoly. Přírodní materiál vyzařuje teplo, aniž by nábytek působil těžce nebo objemně.

Tip na implementaci: Proutěný nábytek a doplňky se dobře kombinují s doplňky ze dřeva, kůže nebo kovu.

Trendy barvy: žlutá a šedá

Každý rok se vybírá barva roku. Letos jsou dokonce dvě – „Ultimate Grey” a „Illuminating Yellow”, které mají za cíl především jedno – více světelných efektů mezi našimi čtyřmi stěnami. Tato barevná kombinace rozzáří nejen byt, ale i naši náladu. Praktická šedá se setkává s teplou optimistickou žlutou a vytváří naději. Naprosto top!

Malý tip na použití: Protože chladná šedá a svěží žlutá barva zesvětlují, lze je dobře použít jako barvu stěny v tmavých koutech.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Homeoffice: útulný a dobře organizovaný

Většina z nás pracuje z domova, proto je důležité zařídit si pracoviště tak, abychom byli co nejproduktivnější. Ať už máte malý kancelářský koutek, nebo velkou místnost, pro každého se něco najde. Moderní stolní komody nabízejí zásuvky a police jako úložný prostor, a zároveň mají často funkci výklopného stolu. Když je práce hotová, můžete ji jednoduše zase složit.

Vlastnoručně vyrobené doplňky

Vázy, talíře a hliněné předměty, které si můžete sami vyrobit. DIY projekt vás bude bavit a bude vypadat stylově. Na YouTube a Pinterestu najdete spoustu inspirace a nápadů, které jsou snadné a kreativní.

Tip: Pokud vás keramika nezajímá, můžete také vytvářet obrazy, přemalovávat stěny nebo nábytek.

Pletená dekorace

Pokojové rostliny nejen hezky vypadají, ale také zlepšují kvalitu vzduchu v našich místnostech. To je fakt. Navíc bylo prokázáno, že prostředí s velkým množstvím přirozené zelené barvy zvyšuje pozitivní náladu.

Znáte macramé? Dekorace, která by letos rozhodně neměla chybět ve vašem bytě. Můžete pomocí ní zavěsit květináče a další předměty.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Sušené a trendy

I když sušené květy už nemohou v našem bytě poskytovat více kyslíku, jsou skutečnou pastvou pro oči. Kytice a věnce ze sušených květin jsou jedním z trendů letošní sezóny. Snadno se udržují a jsou velmi univerzální – můžete je použít všude. Velmi oblíbené jsou také lisované květiny.

Které bytové trendy vás letos zaujaly? Na které se těšíte a jak jste si zařídili svůj koutek?

Napsat komentář