Sobota 20 duben, 2024
8 tipů, jak se vyrovnat se smutkem
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

8 tipů, jak se vyrovnat se smutkem

Ztráty nás vždy zaskočí nepřipravené. Strhnou nás do hluboké díry. Smutek je bolest, která nás zasáhne nejen emocionálně, ale i fyzicky. Bolest břicha, apatie, nezastavitelný pocit prázdnoty. Vyrovnat se se smutkem je důležité pro znovuzískání chuti do života. Protože život je jen jeden a žít stojí za to!

Mluvení pomáhá

Najděte si člověka, kterému se můžete s čímkoli svěřit a kterému můžete důvěřovat. Můžete také požádat o radu odborníka. Nemusí to být hned psychoterapeut, existuje spousta trenérů a koučů, kteří se i na podobné situace specializují.

Smějte se

Když někdo truchlí, často se neodváží smát nebo být šťastný. Na tento postoj je však třeba rychle zapomenout. Smích je povolen a pomáhá vyrovnat se se smutkem. Smích ukazuje, že v životě může být opět prostor pro štěstí a nové začátky.

Otázka „proč?“

Každému truchlícímu člověku nedá otázka “proč“ spát. Není však třeba se jí příliš zabývat. Místo tázání a hledání odpovědí, které nikdy nenajdete, přijměte situaci takovou, jaká je.

Jděte ven

Vyjděte ven, nadýchejte se čerstvého vzduchu a načerpejte energii na denním světle. Přijdete na nové nápady a uděláte pro sebe něco dobrého.

Vůně

Věděli jste, že vůně a aromata podvědomě ovlivňují naši náladu? Svěží citrusové a sladké květinové vůně nám zvedají náladu.

Rozpovídejte se

Každý, kdo ztratil důležitého člověka, si často přeje říci mu ještě několik slov. I když to bohužel již není možné tváří v tvář, napsání dopisu nebo hlasité dialogy mohou pomoci rozloučit se alespoň tímto způsobem.

Hýbejte se

V počátečních fázích vyrovnávání se se smutkem je v pořádku, že chcete být sami a raději se zabalíte do peřiny. Přesto byste se měli co nejdříve postavit na nohy. Pohyb dodává sílu, vitalizuje mysl i tělo, a tím pomáhá při truchlení.

Probuďte vzpomínky

Některé rituály v nás vyvolávají příjemné vzpomínky na prostředí, ve kterém se cítíme bezpečně. Využijte těchto vzpomínek, abyste se opět cítili lépe. Může to být pití horké čokolády, pečení ovocného koláče podle babiččina receptu nebo návštěva oblíbeného místa z dětství. Cokoli, co vám vrátí dobrý pocit.

Doufáme, že vám těchto osm rad pomůže vyrovnat se se smutkem a potěšit svou duši!

Napsat komentář