Neděle 14.07.2024
Minimalistická zrcadla či světlé tóny: Osvojte si pravidla a vneste do interiéru klid a šmrnc
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
LIFESTYLE

Minimalistická zrcadla či světlé tóny: Osvojte si pravidla a vneste do interiéru klid a šmrnc

„Clean look” neboli takzvaný čistý vzhled je vybavení domácnosti bez zbytečných věcí a v současné době jeden z největších trendů v interiérovém designu. Pokud si i vy chcete vytvořit klidnou atmosféru a přenést ji mezi své čtyři stěny, zde je několik doplňků, které byste rozhodně měli zahrnout do svého nákupního košíku…

Náš domov často odráží to, jak se cítíme. Možná jste si všimli, že když jste ve stresu nebo neklidní, vaše oblečení se najednou začne hromadit na židli. Jakmile však chaos v jednotlivých místnostech uklidíte a všechny věci najdou své místo, zavládne i ve vás určitý klid.

Zařizujte co nejjednodušeji

Máme tendenci rychle zaplnit police, stoly a další místa příliš velkým množstvím věcí. To vytváří určitý nepořádek, kterému bychom se rozhodně měli vyhnout. Pokud jde o nábytek, klíčem je, že méně je více. Ke zkrášlení vašeho domova je proto lepší používat jednoduché prvky. Designová stolní lampa, vonná svíčka nebo ušlechtilý svícen, pampová tráva nebo zvláštní sochy – to je to pravé.

Na stěnu nemusíte zbytečně věšet příliš mnoho obrázků, můžete nechat i volné místo. Nebo místo nich vytvořte iluzi většího prostoru zavěšením minimalistických zrcadel.

Odstíny, které byste měli vzít v úvahu

Nemusíme vám říkat, že pestré barvy stěn se do jednoduchého interiéru příliš nehodí. Naopak světlé a chladné tóny dodají interiéru ten správný šmrnc. Pro rekonstrukci se nejlépe hodí béžová barva, a obecně byste měli volit chladné barvy a materiály. Můžete přidat například akcenty se světle fialovým podtónem, tmavě hnědou nebo pastelově zelenou.

Pohovka může mít libovolný tvar – čtvercový, oválný nebo ve tvaru písmene L – záleží na tom, jak využíváte místnost, do které ji umístíte. Nejlepší je však dát přednost spíše jednoduchým tvarům.

Kuchyň by měla být také zařízena co nejjednodušeji, bez zbytečných dekorací. Proto věnujte zvláštní pozornost úložným systémům – abyste měli vše po ruce. Bez ohledu na to, jak čistá bude vaše kuchyně, bude vždy vypadat neuspořádaně, pokud bude na lince nepořádek.

S dobrým osvětlením může i nepořádek v místnosti vypadat pětkrát lépe. Nechte dovnitř proudit sluneční světlo pomocí světlých záclon a žaluzií. Je čas zbavit se těžkých tmavých závěsů.

Seřaďte v koupelně několik drobných předmětů, které se jen tak povalují, nebo zkuste uložit své produkty do roztomilého podnosu.

Jakou drobnou změnu, která udělá divy, se svém domově provedete?

Napsat komentář