Pátek 1 březen, 2024
Nejen voda a spánek léčí: Tipy, se kterými se zbavíte kocoviny a pro příště jí předejdete
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Nejen voda a spánek léčí: Tipy, se kterými se zbavíte kocoviny a pro příště jí předejdete

Po velké oslavě přichází bolestné rozčarování. Nadměrná konzumace alkoholu si z vašeho těla bere hodně. Ztráta tekutin a nedostatek minerálů vedou k bolestem hlavy a nevolnosti. Nejlepším lékem na kocovinu je vyhnout se jí. Ne vždy se to však podaří. Abychom vám pomohli cítit se ráno po bouřlivé noci co nejdříve lépe, sestavili jsme nejlepší tipy na kocovinu.

Jak se ráno rychle zotavit z kocoviny?

Voda, voda, voda

Alkohol odvádí z těla vodu. Ráno po nadměrné konzumaci je tedy vaše tělo dehydratované. Pijte hodně vody, začněte ideálně před spaním. Další možností je pít místo vody izotonické sportovní nápoje, které rychle doplní do těla elektrolyty a cukr, což může pomoci snížit bolesti hlavy.

Čas na čaj

Máte nejen žízeň, ale také divný pocit v žaludku? Neslazený bylinkový nebo heřmánkový čaj zklidní vaši podrážděnou žaludeční sliznici.

Sacharidy a živiny ke snídani

I když ráno nemáte velkou chuť k jídlu, měli byste sníst alespoň něco malého. Vaše tělo potřebuje energii, aby mohlo bojovat s kocovinou. Snažte se jíst lehká jídla, abyste si upravili hladinu cukru v krvi. Pokud je váš žaludek trochu citlivý, je nejlepší jíst potraviny, které jsou šetrné, jako je rýže, kuskus, těstoviny. Pomoci může také sytá miso polévka, ovesná kaše, preclíky nebo oblíbený šáteček. Vývar nebo apffelschorle (sycená minerální voda a jablečná šťáva) bohaté na elektrolyty revitalizují tělo živinami v tekuté formě.

Bolest hlavy ustoupí

Než sáhnete po pilulce proti bolesti hlavy, vyzkoušejte přírodní domácí prostředky. Domácí zázvorový čaj zmírňuje bolesti hlavy, pomoci může i káva. Pokud nic nepomáhá a vy potřebujete lék proti bolesti, buďte opatrní. Některé léky v kombinaci s alkoholem poškozují játra.

Čerstvý vzduch

Nejlepší by samozřejmě byla procházka venku, ale buďme upřímní – komu by se do toho chtělo po noci plné večírků. Proto si alespoň otevřete okna. Tak vám do místnosti bude stále proudit čerstvý vzduch. Pokud se přeci jen vydáte ven, procházka vám pomůže vrátit krevní oběh do normálu.

Dopřejte si dostatek spánku

Po probdělé noci budete určitě unavení. Dopřejte si dostatek spánku, aby se vaše tělo mohlo zotavit. Můžete si lehnout na pohovku a vyléčit kocovinu bez výčitek svědomí.

„Beauty tip” pro bledou pleť

S kocovinou se nejen cítíme hrozně, ale bohužel tak i vypadáme. Je to skutečná zátěž pro celé tělo. Dokonce i pro naši pleť, protože i zde alkohol odebírá buňkám vlhkost. Výsledkem je, že vypadáme unaveně a bledě, a ano, také se nám rychleji tvoří vrásky. Protože o to nikdo nestojí, měli byste své pleti věnovat pozornost i při kocovině.

Chcete-li odstranit staré kožní buňky, proveďte peeling, naneste hydratační masku a nechte ji působit alespoň 10 až 15 minut. Poté ji opláchněte vlažnou vodou a nakonec krouživými pohyby naneste hydratační krém.

Co můžete udělat, abyste předešli kocovině?

Jezte

Nepijte alkohol na prázdný žaludek. Před večírkem je nejlepší sníst jídlo s vysokým obsahem sacharidů, zdravých tuků a bílkovin. Tělo potřebuje extra porci minerálů a vitaminů.

Vyhněte se slazeným nápojům

Sladké nápoje jako svařené víno chutnají obzvlášť dobře. Cukr v nich obsažený je však hlavní příčinou bolestí hlavy a nevolnosti. Míchané nápoje obsahující cukr, a navíc vedou k rychlejšímu vstřebávání alkoholu do krve.

Pijte dostatek vody

Abyste předešli dehydrataci, je nejlepší ke každému alkoholickému nápoji vypít sklenici vody nebo jiného nealkoholického nápoje.

Pijte pomalu

S pitím nespěchejte. Pokud rychle vypijete velké množství alkoholu, možná si ani nevšimnete, jak rychle se vaše hladina zvýší a vy se náhle opijete.

Nejlepším způsobem, jak předejít budoucí kocovině, je poučit se z minulosti. Zhodnoťte svůj pitný režim a určete, co vašemu tělu nejlépe vyhovuje. Omezení konzumace alkoholu, střídání nápojů s vodou a vyhýbání se míchání různých druhů alkoholu může výrazně snížit pravděpodobnost, že se probudíte s výčitkami svědomí.

Nezapomeňte, že ačkoli tyto tipy mohou zmírnit příznaky kocoviny, nemusí vyhovovat každému. Je důležité naslouchat svému tělu, odpočívat a dát si čas na úplné zotavení. Co pomáhá na kocovinu vám?


Zdroje:

https://www.bierentdecker.com/magazin/artikel/tipps-gegen-den-kater-zum-vorbeugen-und-bek

https://www.fit4ref.de/artikel/items/was-hilft-am-morgen-nach-dem-feiern-tipps-gegen-kater.html

Napsat komentář