Neděle 14.07.2024
Těchto 8 věcí vám zlepší den
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Těchto 8 věcí vám zlepší den

Všichni máme dny, kdy věci prostě nefungují tak, jak bychom chtěli. Naše nálada se pak odráží nejen na naší práci, produktivitě, ale také na našich vztazích. Ráno vstát špatnou nohou, zmeškat autobus, najít nechutný vlas v polévce… to jsou situace, které nám často mohou zkazit náladu. Naštěstí existuje mnoho způsobů, které nám ji mohou zlepšit. Pokud se dnes také cítíte pod psa, vyzkoušejte naše tipy.

Prohlédněte si staré fotografie

Někdy je může být skvělé zavzpomínat si na ty nejkrásnější chvíle, které jste prožili v minulosti. Tímto způsobem můžete pozitivní energii z minulosti přenést do přítomnosti. Dejte si však pozor, aby se nostalgie rychle nezměnila v melancholii, která může mít opačný účinek.

Poslouchejte hudbu

Hudba je balzámem pro duši a některé písně vám vždy vykouzlí úsměv na tváři. Například píseň Shower od Becky G. Poskakujte, tancujte po bytě, zpívejte. Katapultuje svou pozitivní náladu do vesmíru. Samozřejmě to funguje i s jinými skladbami. Sestavte si svůj osobní seznam „happy” písní a poslouchejte je, kdykoli se budete cítit sklesle. Která píseň vám vykouzlí úsměv na tváři?

I jídlo pomáhá

Věděli jste, že hořká čokoláda s obsahem kakaa nad 70 % snižuje emoční stres? Koneckonců, ne nadarmo se říká: „Dobré jídlo, dobrá nálada.” Další superpotravinou, která vám zlepší náladu, jsou hrozny. Nejenže snižuje stres, ale obsahuje také spoustu antioxidantů, které jsou důležité pro celkové zdraví. Co takhle zkombinovat tyto dvě potraviny a připravit si čokoládové fondue s čerstvými hrozny?

Vůně a relaxace

Vůně si často spojujeme s emocemi a vzpomínkami. Není divu, že některé esenciální oleje nám dokáží zvednout náladu. Vyzkoušejte například vůni levandule, pomeranče, bergamotu nebo santalového dřeva.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Ukliďte si

V krásném a čistém prostředí se člověk hned cítí mnohem lépe. Udělejte si tedy malou rychlovku a ukliďte si. Složte oblečení, utřete stůl hadrem, vyhoďte odpadky. I 5 minut malé organizace dokáže udělat zázraky a zajistit trvalý pořádek.

Vyspěte se do růžova

Spánek je důležitý – to už víme. Ale ne každý mu věnuje dostatečnou pozornost. Když spíme, naše tělo se zotavuje z náročného dne a regeneruje. Nedostatek spánku má negativní dopad na naše duševní i fyzické zdraví. Proto tuto noc raději odložte mobilní telefon, vypněte všechna elektrická zařízení a dopřejte si dostatek spánku.

Pomáhejte druhým, a zároveň i sobě

Když uděláte něco dobrého pro druhé, uděláte radost nejen jim, ale i sobě. Není to skvělý pocit, když můžete lidem vykouzlit úsměv na tváři a udělat jim radost malým činem?

Procvičujte si vděčnost

Klíčem k úspěchu je vděčnost. Když si budete připomínat, za co jste vděční, budete šťastnější. Každé ráno nebo večer věnujte 5 až 10 minut tomu, abyste si zapsali alespoň 3 věci, za které jste ten den vděční, a všímejte si, jak se při tom cítíte. Někdy jsou to opravdu maličkosti, které nás dělají šťastnými, například ranní káva, letmé objetí, večerní procházka, pěkné počasí….

Co pomáhá na zlepšení nálady vám?

Napsat komentář