Pátek 1 březen, 2024
Restaurace může být fajn, ale nuda: Pojměte své příští první rande trochu jinak a zabodujte
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Restaurace může být fajn, ale nuda: Pojměte své příští první rande trochu jinak a zabodujte

Už vás nebaví chodit na romantické rande do italské restaurace za rohem a jste připraveni na trochu více kreativity? Dobré rande musí být trochu neobvyklé. Je to nevšední zážitek, na který se nezapomíná. Netušíte, co podniknout a kam jít? Využijte naše tipy a postarejte se o vzrušující večer, mravenčení a motýly v břiše…

Shopping tour

Samozřejmě byste nejspíš raději nakupovali na vlastní pěst. Ale nemluvíme o spodním prádle, ponožkách nebo nových džínách. Bleší trhy, tržnice, starožitnictví nebo moderní designové obchody – nakupování může mít mnohem více podob než jen honba za dalším trendy outfitem. Vydat se na nenáročnou procházku, bez časového tlaku a bez nákupního seznamu, může být zajímavé i s doprovodem po boku. A pokud si nic nekoupíte, můžete si alespoň popovídat o kýči a zbytečnostech.

Chutné nápoje

Pivo, víno, prosecco nebo koktejl – téměř každé rande začíná nějakým nápojem. Standard. Ale co takhle si to všechno trochu vylepšit? Například tím, že se společně zúčastníte ochutnávky vína nebo whisky?

Klasika v kině jinak

Nejprve návštěva kina a pak romantická večeře při svíčkách. Nuda? I tento typ rande můžete posunout o úroveň výš. Především si nevybírejte jen tak ledajaké kino, ale něco speciálního. Například luxusní kino s polohovatelnými křesly nebo autokino. Také film by měl být něčím výjimečný, a ne obyčejný blockbuster. Jděte do toho a ukažte, že máte vkus.

A místo toho, abyste se ptali, co váš doprovod rád jí a co ne, zeptejte se ho, co ještě nikdy nejedl. Japonskou, vietnamskou nebo mexickou kuchyni? Tak na „klasickou” večeři a návštěvu kina jen tak nezapomene.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Milovníci kultury

Vy a vaše druhá polovička mezi Picassem a van Goghem? Proč ne. Mnoho galerií a muzeí je otevřeno i večer a vůbec nemusí být nudné, pokud si vyberete správnou výstavu. Existují mimořádně dobří moderní umělci. Samozřejmě byste se měli o umění do jisté míry zajímat. A váš doprovod také.

Zábavná show

Nemusí to být nutně opera nebo klasická činohra, kde sedíte vedle sebe v tichosti a neodvažujete se ani zakašlat. Existují divoká představení a vystoupení jako je burleskní show, koncert oblíbené kapely nebo stand-up comedy.

Hodina tance

Protančete celou noc. Ale tentokrát jinak. Ohnivá salsa, romantický valčík nebo divoký rock’n’roll? Nejlépe uděláte, když si vyberete taneční styl, který ještě oba neznáte.

Ryze zimní rande

Jistě, piknik na studeném a mokrém trávníku není v zimě ideálním způsobem, jak se sblížit. Přesto má chladné roční období své kouzlo. Co se takhle vrátit do dětských let? Bruslení nebo sáňkování za slunečných zimních dnů nebo procházka bílou zasněženou krajinou může být ideální pro vzájemné poznávání. A vhod přijdou samozřejmě také zimní trhy s nabídkou teplých nápojů na zahřátí.

Napsat komentář