Neděle 21 duben, 2024
8 neznámých dovolenkových míst, která stojí za to navštívit
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

8 neznámých dovolenkových míst, která stojí za to navštívit

Ano, stále existují dovolenkové destinace, které málokdo zná a které proto nejsou přeplněné turisty. Nemusí to být vždy jen dovolená u moře a na pláži. Skvěle se můžete bavit a odpočívat i při poznávání nových míst. Zde je několik tipů na destinace, jejichž návštěvy nebudete litovat…

Gdaňsk, Polsko

Polsko je jako cestovní destinace stále poněkud podceňováno. Nejenže je poměrně cenově výhodné, ale nabízí také krásná místa, jako je například Gdaňsk. Jedno z nejstarších měst je proslulé zejména obchodem s jantarem, staré město je plné zlatníků a jeho ulice přímo vybízejí k procházkám. Protože je to přímořské město, má i krásné písečné pláže.

Riga, Lotyšsko

Hlavní město Lotyšska je architektonickou perlou. Riga má co nabídnout, a dokonce se dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Procházka městem, které leží u ústí řeky Daugavy do Baltského moře, rozhodně stojí za to.

Tip: Nenechte si ujít House of the Blackheads – nejznámější náměstí Rigy s tradiční architekturou a více než 700 let starý Rižský hrad.

Rovinj, Chorvatsko

Rovinj je považována za jedno z nejkrásnějších míst v Chorvatsku, a ne každý turista to ví. Toto přístavní město vyzařuje romantické kouzlo. Budovy natěsnané těsně u vody, úzké uličky a dlažební kostky, kam až oko dohlédne. Úplný unikát úzká ulička Grisia, která připomíná velkou galerii s širokou nabídkou obrazů, keramiky a šperků. Milovníky přírody potěší chráněný park Zlatni rat (Zlatý mys). Jižně od Rovinje se nachází průzračná oblázková pláž Lone Bay.

Nerja, Španělsko

Andalusie má téměř vše – moře, pláže, hory, národní parky, poušť, ale také jeskyně. Jedny z nejznámějších se nacházejí kousek od města Nerja, které leží východně od Malagy.

Věděli jste, že… jeskyně byly náhodně objeveny skupinou studentů v roce 1959 a od té doby jsou přístupné veřejnosti?

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Katánie, Itálie

Zajímavé je, že se Katánii se říká také „Černé město”, protože mnoho jejích budov je postaveno z lávových kamenů. Město se nachází jen několik desítek kilometrů od Etny. Dnes Katánie překvapuje svým trhem, kde mohou milovníci ryb ochutnat čerstvé mořské ježky a jiné plody moře. Město nabízí ryzí italskou kulturu – od katedrály až po fontánu se slonů.

Cádiz, Španělsko

Pokud je Španělsko jednou z vašich oblíbených destinací, vydejte se do Cádizu. Cádiz se nachází na jihu země, má velký přístav a fascinující historii. V centru města se nachází dva kostely, Cádizská katedrála a kostel Panny Marie, do kterých je vstup zdarma. Španělsko je proslulé svými typickými trhy a v Cádizu tomu není jinak. Kromě ovoce a zeleniny zde najdete také pestrý výběr ryb, mořských plodů a dalších pochoutek. Z Cádizu je to jen kousek na Gibraltar a do Malagy.

Valletta, Malta

Hlavní město Malty je jednou z oblastí s největší koncentrací historických památek na světě, a proto je Valletta zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Velkolepá katedrála, působivé městské hradby a úzké uličky vás přenesou do jiné doby. Navíc, výhled na moře je nepopsatelný.

Věděli jste, že… Malta je oblíbeným místem filmařů? Na Maltě se natáčely například filmy Gladiátor, Trója nebo Da Vinciho kód.

Norimberk, Německo

Norimberk, druhé největší město Bavorska, a jeho centrum vás zavedou zpět do středověku. Je rodištěm světoznámého malíře Albrechta Dürera a přímo v centru si můžete prohlédnout sbírku nejrůznějších hraček z Německa i dalších zemí světa v největším muzeu hraček na světě. Toto město potěší nejen vaše oči, ale i žaludek. Norimberk je také městem skvělé gastronomie, takže byste určitě měli ochutnat místní tradiční pochoutky. Nejznámější jsou norimberské klobásy.

Jaký je váš dovolenkový tip?

Napsat komentář