Neděle 14.07.2024
5 tipů na dovolenou v online světě
Fotografie: Pexels (pexels.com)
ONLINE & TECH TRAVEL

5 tipů na dovolenou v online světě

Nedávno jsme se vypravili na dovolenou z pohodlí domova, mimo jiné pomocí knih a filmů, které nás mohou přenést do lákavých dálek. Pomyslné cestování nám však kromě literatury a kinematografie může dopřát taktéž online svět. Mnoho tvůrců nás s sebou bere na cesty – ať už prostřednictvím poutavých blogových článků, fotografií, podmanivých instagramových příspěvků a příběhů, nebo dechberoucích videí. Jaké profily a účty se tedy vyplatí sledovat, pokud se chceme cítit jako na dovolené?

Tereza Ramba (Voříšková)

Tereza je nejen nesmírně talentovanou českou herečkou, ale také mistryní slova. Málokdo dokáže přenést tolik emocí a vjemů mezi řádky. Terezino psaní probudí všechny naše smysly. Není divu, že její originální instagramové příspěvky z PeruBarmyThajskaMaltyKanadyČíny, Kostariky, Berlína, Vietnamu a dalších míst posloužily jako podklady pro knihu DobroDruhům, jež vyšla v roce 2020. Při čtení Tereziných textů nám bude “živo” a pocítíme, že láska opravdu je.

Ester Nagyová

Ester miluje putování po horách a výlety do českých luhů a hájů. Často kombinuje své cesty s oslavou přírody a lidovými rituály (například letní a zimní slunovrat, vítání jara, Hromnice, nebo třeba Samhain opouštění starého a keltský konec roku). Jedno z jejích letošních předsevzetí je sepsat knihu výletů. Prozatím se můžeme inspirovat jejím originálním Instagramem a blogovými články, které nás nabádají se při cestování méně honit, více vychutnávat a uvědomit si, že to největší dobrodružství nás může často potkat i za humny. V jejím online světě si můžeme pomyslně na záda hodit batoh a vydat se na čundr. Dost možná uslyšíme zpěv ptáků, přebrodíme křišťálový potůček, tváře nám ošlehá vítr a za odměnu si pak vychutnáme poctivou horkou čokoládu.

Tereza in Oslo

Sama o sobě žertuje, že by se měla přejmenovat na Tereza in Prague. V Oslu skutečně již několik let trvale nepobývá, nicméně vzhledem k norskému manželovi tuto zemi za normálních okolností pravidelně navštěvuje. A za těch stávajících méně normálních okolností Tereza na Norsko velmi ráda a krásně vzpomíná. Díky svému blogu, Instagramu a podcastu V Oblacích nás dokáže mimořádně sugestivně přenést třeba k plápolajícímu krbu uprostřed ojíněného srubu na břehu jezera. Pokud ale Skandinávie není právě váš šálek čaje, Tereza toho procestovala už opravdu hodně a můžeme se s ní vypravit třeba na Bali, do Afriky nebo na plavbu zaoceánskou lodí.

Aneta Denemarek

Písek, vlny a slaný vítr ve vlasech – to jsou její živly a dokáže nám je zprostředkovat i na dálku. Anie o sobě říká, že je víla lesní i mořská zároveň. Taky ji máme nejspíš spojenou se sdílením života na Bali, na útesu s výhledem na oceán a horami za zády. Po návratu do Čech nás zase častokrát přizvala na romantické cestování v obytňáku jménem Karel, který se stal plnohodnotným členem její rodiny. Od té doby se však její rodinná smečka významně rozrostla a Anie vybudovala vlastní značku oblečení Astré, kam z velké části přesunula i svoje online aktivity. Poslední dobou však její osobní profil opět ožívá. Přidává krásná svěží Reels videa z nespoutaných surfových pláží na severu Španělska plná písku, vln a slaného větru ve vlasech.

A Cup of Style

Lucka a Nicole momentálně podnikají nejčastěji cesty po okolí s kočárkem nebo nosítkem. Cestování však v rámci jejich obsahu vždy hrálo, a patrně zase časem bude hrát, poměrně významnou roli. Holky jsou nejvíc spjaté se svým blogem, ale průběžně sdílí i na dalších platformách. Jejich YouTube kanál je již na scéně velkou stálicí a poslední dva roky nám navíc vysílají do uší ještě milé sesterské povídání formou podcastu. V průběhu let nás postupně přenesly do atmosféry studijních a pracovních stáží (Niky na stáži v USAErasmus), ale hlavně na aktivní surfovací, jógové i poznávací dovolené. Nejčastěji se v jejich destinacích objevuje ItálieFranciePortugalsko, ale nechybí ani větší exotika třeba v podobě Srí Lanky. Právě komplexní pojetí – textem, obrazem, zvukem i slovem – dodává jejich sdílení hloubku a opravdový rozměr. Cestovatelských zážitků se můžeme téměř dotknout a ze skládačky vyloupnout reálný svět.

Podařilo se vám vyslechnout volání divočiny a přenést se díky tipům z online světa do vysněných dálek? Který profil vás nejvíce inspiroval? A jaký další cestovatelský obsah rádi vstřebáváte? Krásné léto v onlinu i offlinu!

Napsat komentář