Sobota 20 duben, 2024
Cestování po Česku: 5 letních tipů (nejen) pro děti
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Cestování po Česku: 5 letních tipů (nejen) pro děti

Trávíte léto s dětmi – ať už vašimi, nebo třeba s mladšími sourozenci? Chcete společně podniknout něco, co bude bavit vás, ale i je? Sepsali jsme pro vás několik tipů na místa, která byste si rozhodně neměli nechat ujít. Pobaví se na nich totiž jak velcí, tak malí a společně si užijete spoustu zábavy a získáte nové skvělé zážitky.

Dětský ostrov v Praze

Milujete procházky Prahou, ale nevíte, jak při nich zabavit děti? Vyrazte společně na Dětský ostrov. Nachází se na něm dětské hřiště i sportovní zázemí. Děti si taky mohou vyhrát s ostatními na hřišti a vy si můžete dát mezitím do těla nebo na dece uspořádat piknik.

Zoo Dvůr Králové nad Labem

Je vaším snem vyrazit na opravdové africké safari? Tuto zábavu by si užily i děti. Proč tedy nevyrazit společně? Nemusíte si hned rezervovat a kupovat letenky do Afriky, bohatě postačí zajet do Dvora Králové nad Labem. Tam se totiž nachází vskutku originální zoo, která nabízí i autentický zážitek jako vystřižený z africké savany. Na prohlídku se vydáte v terénním voze a cestou budete potkávat stáda zeber, žiraf, antilop, a samozřejmě nebudou chybět ani lvi.

Nejdelší bobová dráha v Česku

Až dostanete chuť na adrenalinový zážitek, vyrazte do Pardubického kraje. V obci Dolní Morava se totiž nachází největší bobová dráha v České republice. Je dlouhá přes 3 kilometry a na trati si užijete více jak dvacet zatáček, jednu dokonce i o 360 stupňů a chybět nebude ani projetí tunelem.

Divoký Západ na vlastní kůži

Lákalo vás někdy přenést se v čase? Možná byste si nezvolili zrovna éru Divokého Západu, ale to neznamená, že si ji nemůžete vyzkoušet. České Westernové městečko se nachází na Vysočině a jmenuje se Šiklův mlýn. Kromě autentického zážitku při samotném procházení městem si můžete vyzkoušet i jízdu na elektrickém býku nebo se projet na koni.

IQ Landia a Babylon

Jestliže během svých letních toulek zamíříte do Liberce a počasí se zrovna nevydaří, jak má, vyrazte do IQ Landie, kde zažijete spoustu inteligentní zábavy. Dozvíte se nespočet informací, které jste možná netušili o lidském těle, o planetě, o vesmíru a dalších věcech, které jsou kolem nás. A až budete ze všech informací a pokusů přehlceni, vyrazte do aquaparku Babylon, který s IQ Landií sousedí. Kromě toboganů, laserové show a malebných jeskyní se můžete nechat hýčkat například ve vířivkách.

Doufáme, že si z našich tipů vyberete a prožijete krásné léto i se svými sourozenci či dětmi. Máte nějaké další tipy?

Napsat komentář