Neděle 14.07.2024
3 důvody, proč byste neměli zanedbávat péči o tělo
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY SPONZOROVÁNO

3 důvody, proč byste neměli zanedbávat péči o tělo

Mytí, péče a ochrana. Znáte tohle kouzelné zaklínadlo v péči o tělo? Měli byste. Tato tři magická slůvka jsou možná mnohem důležitější, než si myslíte, a ani jedno z nich není radno podceňovat. Proč je to tak důležité?

Zmírnění projevů stárnutí

Genetika je neúprosná a její vliv nepopiratelný, ať už vám do vínku bylo dáno něco dobrého, nebo ne. Denně na nás kromě ní navíc působí nespočet vnější vlivů jako ovzduší nebo změny klimatu, se kterými se musíme vyrovnávat. Správnou a pravidelnou péčí o tělo rozhodně nikdy nic nezkazíte, právě naopak. Nejeden faktor lze vylepšit, nebo dokonce napravit. Důležité je nejen to, jak o sebe pečujete zevnitř, ale i zvenku.

Nezapomeňte si pečlivě vybírat produkty, které používáte, a dodávat své pokožce potřebnou hydrataci a ty správné látky. Důraz byste měli vždy klást na kvalitu. Znáte například značku Sabon a její přírodní tělové přípravky, které mají nádhernou vůni, jsou vyrobeny z těch nejlepších ingrediencí a zanechají vaši pokožku nádherně hebkou na dotek? Jistě si vyberete to pravé pro svůj typ kůže.

Prevence kožních onemocnění

Existuje nespočet onemocnění kůže – od atopického ekzému, přes dermatitidu, až po rakovinu, jejímiž nejčastějšími druhy jsou bazaliom, melanom a spinaliom.

Pečovat o svou pleť a chránit ji je rozhodně na místě, ať už je vaše pokožka jakkoliv citlivá a máte jakýkoliv fototyp kůže. To, že má vaše kůže intenzivní pigmentaci, vám sice dává dobrý základ, ale ještě to neznamená, že máte zcela vyhráno a nemusíte se nijak chránit. Nejen přílišné navštěvování soláriích může být nebezpečné, i sluneční paprsky, které nám dodávají vitamín D, mohou být zrádné. Myslíte vždy na ochranu v podobě dostatečného SPF faktoru?

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Dobrý pocit je k nezaplacení

Vše souvisí se vším, vaše vnitřní rozpoložení se vždy projeví i navenek, a naopak. Pokud nebudete pečovat o svůj zevnějšek – svou pokožku, nebudete se ve svém těle cítit dobře. Pokud nebude v pořádku vaše psychická stránka, projeví se to na vašem zevnějšku. Cítit se dobře je zkrátka základ a dělat vše pro dosažení tohoto pocitu správný krok.

Napomáhat si k tomu můžete i zdánlivými drobnostmi – například rituály v podobě relaxační koupele a následným použitím oblíbených tělových přípravků jako jsou tělová mléka, másla nebo olejíčky. Možná se budete divit, jak moc pohodu, kterou si navodíte, oceníte nejen vy sami, ale i vaše okolí.

Považujete péči o tělo za důležitou? Jak o svou pokožku pečujete a které produkty patří mezi vaše oblíbené?

Napsat komentář