Středa 22.05.2024
3 základní důvody, proč dát přednost kosmetice netestované na zvířatech
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

3 základní důvody, proč dát přednost kosmetice netestované na zvířatech

Pokud jste si doposud mysleli, že se v obchodech setkáváte pouze s kosmetikou netestovanou na zvířatech, jste na omylu. Některé kosmetické značky nadále zneužívají bezbrannosti němých tvorů a zkouší jednotlivé složky produktů přímo na jejich kůži. Testování na zvířatech však rozhodně není ukazatelem vysoké kvality kosmetických produktů. Pokud chcete kvalitní kosmetiku, není nezbytně nutné sahat po značkách, které nemají označení Cruelty Free. Z jakých dalších důvodů upřednostnit kosmetiku netestovanou na zvířatech?

Zlepší se vám pleť

Ingredience v kosmetice, která není testována na zvířatech, vybírají jejich výrobci velmi pečlivě. Jsou si vědomi toho, že není potřeba parabenů a syntetických látek ke zvýšení účinku produktu. Spíše naopak. Moc dobře vědí, že kvůli zbytečné chemii pleť více trpí a je náchylnější k podráždění. Méně je více a u složení kosmetických produktů to platí dvojnásobně. Sáhněte tedy raději po Cruelty Free kosmetice, která obsahuje převážně přírodní látky, které jsou k pokožce mnohem šetrnější. Používáním kosmetiky netestované na zvířatech ve finále zachráníte kůži nejen zvířatům, ale i sobě.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Ušetříte peníze

Nemusíte utratit několik tisíc měsíčně za hromadu kosmetických produktů. Ani ta nejdražší kosmetika vám totiž kvalitu nezajistí. Místo kupování předražených produktů, jejichž výrobci podporují testování na zvířatech, se zaměřte na jejich levnější Cruelty Free alternativy, které navíc mnohdy seženete i v běžné drogerii. Taková kosmetika snadno předčí i ty nejznámější značky, a to hned z několika důvodů. Například cenově i složením je mnohem přívětivější. Dalším bonusem je, že kvůli prodeji Cruelty Free kosmetiky nemusí zvířata trpět. Pokud hledáte levnější, ale zároveň kvalitní výrobce kosmetických produktů nepodporující testování na zvířatech, zkuste například Catrice, NYX či Essence.

Přispějete ke změně

Pokud při příštím nákupu kosmetiky upřednostníte produkty s označením Cruelty Free, nejenže zachráníte zvířata před utrpením, ale učiníte rovněž krok, který pomůže ke zlepšení celé situace a k prozření firem, které neustále na zvířatech testují. Jedná se o velmi pomalý proces, výsledek se nedostaví ze dne na den, avšak i malými kroky je možné dosáhnout stanoveného cíle a budoucnosti bez týrání zvířat. Už jen to, že si nekoupíte kosmetiku od výrobce testujícího na zvířatech, může vést ke změně.

Upřednostňujete kosmetiku netestovanou na zvířatech?

Napsat komentář