Neděle 14.07.2024
Které odstíny rtěnek budou letos žhavým trendem? Vampy Berry Lips i Cherry Cola Lips
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Které odstíny rtěnek budou letos žhavým trendem? Vampy Berry Lips i Cherry Cola Lips

Jakmile jednou propadnete kouzlu rtěnky, zjistíte, že je musíte mít všechny. Každou a ve všech odstínech! Pokud by vám přece jen nějaký odstín ve vašem rtěnkovém repertoáru chyběl, prozradíme vám, které budou letos ty nejžádanější.

Honey Lips

Honey Lips je trend, který se šíří po celém TikToku už nějaký ten pátek. Díky „medovým rtům“ budete vypadat, jako kdybyste rty právě namočili do medu. Jen s tím rozdílem, že se vám nebudou lepit. Tohoto trendu dosáhnete tak, že na střed rtů nanesete třpytivý zlatý oční stín a hnědou konturovací tužkou obkreslíte tvar rtů. Případné ostré linky štětečkem rozetřete a na závěr na rty aplikujte lesk nebo olej na rty, který napodobí medovou texturu.

Vampy Berry Lips

Letošním trendem jsou syté barvy rtů, ale s lesklejším povrchem než matné. Vampy Berry Lips v sobě mají tajemno s novodobým grunge nádechem. Než se do tohoto looku ponoříte, je lepší rty nejprve exfoliovat, aby měly hladší podklad. To také usnadní nanášení dalších produktů. Jakmile jsou rty připravené, vytvarujte je tmavě hnědou konturovací tužkou a poté naneste do středu tmavý odstín rtěnky. Nakonec lesk na rty na střed spodní a horního rtu, abyste dodali rozměr.

Diamantové rty

Lesklé rty se nehodí jen na oslavy. Naopak. Třpytivé odstíny budou rtům letos dominovat, protože zachycují světlo, a zároveň nabízí jedinečné barevné spojení s čirým, nude nebo růžovo-broskvovým odstínem. Chcete-li napodobit vzhled diamantových rtů, použijte tužku na rty a stříbrný třpytivý oční stín a zaměřte se pouze na Amorův luk a střed spodního rtu. Poté použijte nude rtěnky na vnější oblasti rtů, než nanesete lesk nebo balzám na rty, abyste celý vzhled dokončili.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Rty ve stylu supermodelek 90. let

Nelze popřít, že 90. léta mají něco do sebe. A hnědé tóny letos vrací úder. Celebrity jako Megan Thee Stallion nebo Beyoncé se tohoto klasického vzhledu nemohou nabažit a my nevidíme důvod, proč byste rty ve stylu supermodelek 90. let nemohli vyzkoušet i vy. Klíčem je výběr odstínu, který je jen o něco málo odlišný od vaší přirozené barvy rtů. Po aplikaci rtěnku pomocí štětečku plynule rozetřete, aby rty působily přirozeně, a voilá! Máte hotovo.  

Cherry Cola Lips

Když už jsme u ikonických 90. let, i Cherry Cola Lips jsou na našem radaru pro rok 2024. Hned po „upířích rtech“ je to jeden z nejodvážnějších trendů, které si vyzkoušela Kylie Jenner, Hailey Bieber nebo Rosalía. Cherry Cola Lips jsou kombinací rtěnky v barvě třešňové coly s tmavě hnědou konturovací tužkou, která je nanesena na vnější okraje rtů. Výsledkem toho jsou rty, které vypadají, no…jako třešňová cola!

Letos se rozhodně nebude troškařit. A to ani na poli rtěnek. Jaký odstín vás oslovil?

Napsat komentář