Neděle 21 duben, 2024
Dokonale vyčištěná pleť? Odteď žádný problém!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Dokonale vyčištěná pleť? Odteď žádný problém!

Podle odborníků je to právě podzimní čištění, které naše pokožka opravdu potřebuje. Kombinace slunečního záření a krémů s SFP zanechává póry ucpané, takže nyní je ideální čas na hloubkové čištění

I když se stále můžete vyhřívat v záři dobrého pocitu z dovolené, vaše pokožka nemusí být v tak šťastném stavu. Ať už jsou to drobné pupínky podél brady, suchá místa na tvářích, nebo mastné přetížení v T-zóně, příčina je stejná – perfektní letní slunce, pravidelné doplňování SPF (textury krému, které používáme na pláži, mohou být hutnější, dokonce lepkavější, než ty, které používáme denně pod make-up). Přidejte k tomu srovnání horkého počasí venku a klimatizace uvnitř a uvidíte, proč by vaše pokožka mohla potřebovat reset.

Bez ohledu na váš typ pleti je čištění alespoň jednou denně zásadní. Správné čištění je životně důležité pro udržení zdravé pokožky a jejího dobrého fungování. Nadměrné čištění nebo odlupování ve snaze o záviděníhodnou záři se však může ukázat jako problematické. Zde je návod, jak to udělat správně.

Čistěte parou

Začněte dvojitým očištěním; prvním krokem odstraňte dokonale make-up, takže vám druhý krok umožní pořádně vyčistit pokožku do hloubky. Chcete-li pracovat hloubkově, zkuste napařování obličeje. Můžete tuto techniku využívat denně nebo, pokud je vaše pokožka citlivá, stačí jen párkrát do týdne. Neseďte však přímo nad napařovačem/hrncem – jen dostatečně blízko, abyste cítili, že k vám teplo dosahuje. Pára vám umožní otevřít póry a opravdu vstřebat všechny vyživující látky do pokožky, takže to provádějte po dobu alespoň pěti minut, dokud produkt na čištění neodstraníte teplým ručníkem na obličej.

Jelikož póry byly párou otevřeny a vyživující látky již vstřebány, je nyní potřeba póry opět zavřít, aby se do nich nedostaly nečistoty. Obličej tedy opláchněte vlažnou vodou, ale ne příliš ledovou, aby pokožka neutrpěla šok.

Následuje maska

Jílové masky jsou skvělé pro hluboké čištění pórů. Dalším možným výběrem jsou LED masky; velmi uklidňující (a podporující kolagen), protože pokožka je stimulována červeným světlem.

Správný výběr krému

K hydrataci používejte výhradně séra. Pokud jste však nuceni sáhnout po krému, myslete na texturu – hydratační produkty, které jsou fluidní, pleť méně zatíží a pokožka tak bude moct dýchat, a zároveň bude hydratovaná.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Udržujte rovnováhu

Rovnováha je klíčem k udržení zdravé pokožky, která vypadá a cítí se nejlépe. Při nadměrném čištění a nadměrné exfoliaci může dojít k poškození pokožky, protože ochranná vnější vrstva je zbavena přírodního oleje. Protože mnoho z nás čistí pleť dvakrát denně, je výběr jemného čisticího prostředku zásadní pro ochranu jemné rovnováhy vaší pokožky.

Kontrola poškození

Napjatý a těsný pocit je často první známkou nadměrného čištění nebo nadměrného odlupování.

SOS péče

Výrobkům obsahujícím retinol, exfoliační kyseliny nebo vysoký podíl vitaminu C byste se měli vyhýbat, dokud nebude vaše pokožka klidnější, aby se zabránilo dalšímu podráždění. Exfoliace by nikdy neměla být každodenní záležitostí. Nejlepší je týdenní, nebo dokonce měsíční pro jemnější pokožku.

Uklidňující a posilující přísady

Použití regeneračních a vyživujících přísad pomůže obnovit vaši záři. Hydratujte pomocí produktů obsahujících přísady, které pomohou obnovit ochrannou vrstvu, jako je cholesterol, mastné kyseliny, vitamín B5 a glycerin. To také pomůže vaší pokožce udržet si nově vytvořenou úroveň vlhkosti.

A jak máte v plánu připravit vaši pokožku na další roční období vy?

Napsat komentář