Klesající venkovní teploty kladou zvýšené nároky na péči o pokožku, která se vlivem počasí více vysušuje. To může vést nejen k pocitu nepříjemného pnutí, ale často i k zarudnutí a podráždění. Nenechte se zaskočit a podpořte zdraví své pokožky jednoduchými tipy.
Hydratační krém jako alfa a omega
Běžně používaný krém vyměňte za hydratační s hutnější konzistencí. Ten ochrání pokožku před nízkými teplotami a ztrátou vlhkosti. Hledejte kvalitní přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové, glycerinu, případně ceramidů. Tyto látky totiž pomáhají udržet v pokožce vodu.
Nezapomínejte na opalovací krém
I během podzimu a zimy je důležité používat krém s ochranným faktorem. Vhodnou volbou je lehký opalovací krém se SPF 30 nebo více. Ačkoliv sluníčko nemá takovou sílu, odráží se od sněhové pokrývky, což je velice zrádné zejména v horských oblastech. Krém nanášejte na obličej, případně i na další odhalené části těla.
Vsaďte na šetrné čisticí prostředky
Pokud má vaše pleť tendenci se vysušovat, zejména v chladné části roku se vyvarujte čisticích přípravků s obsahem alkoholu a sulfátů. Ačkoliv mají svou funkci, pokožku mohou příliš vysušit a narušit její přirozenou ochrannou bariéru. Zvolte raději krémové či olejové čisticí přípravky s hydratačním účinkem.
PŘEČTĚTE SI TAKÉ: BĚHEM CESTY ZA DOKONALOU PLETÍ SE VYHNĚTE NEJČASTĚJŠÍM CHYBÁM

Do rutiny zařaďte hydratační sérum
Jak udržet v suché pokožce více vlhkosti? Zkuste přidat do každodenní rutiny v péči o pleť i hydratační sérum, které se nanáší ještě před krémem. Především séra s obsahem kyseliny hyaluronové či niacinamidem mají schopnost dodat tolik potřebnou intenzivní hydrataci.
Pozor na horkou sprchu
Jistě je lákavé dát si v chladném počasí dlouhou a horkou sprchu. Jenže právě ta může narušit přirozenou kožní bariéru, což způsobí, že bude pokožka ještě více náchylná ke ztrátě vlhkosti. Doporučuje se proto spíše sprchování vlažnou vodou a ihned poté použití tělového krému nebo oleje, ideálně na ještě trochu vlhkou pokožku.
Zvlhčení vzduchu dokáže zázraky
Během topné sezóny panuje v nejedné domácnosti suchý vzduch. Ten však může mít mimo jiné negativní dopad na zdraví pokožky. Vyplatí se proto správně a důsledně větrat, případně pořídit zvlhčovač vzduchu. Umístěte ho tam, kde trávíte nejvíce času.
Pamatujte i na rty a ruce
Rty a ruce patří k exponovaným částem těla, a proto v nepříznivém počasí hodně trpí. Používejte kvalitní výživný balzám na rty, stejně jako hydratační krém na ruce například s bambuckým máslem či ureou. A jakmile spadnou teploty k bodu mrazu, myslete na to, že je nejvyšší čas obléknout i rukavice.
$content$