Středa 22.05.2024
Už jste slyšeli o zeleném jílu? Tohle jsou jeho výhody!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Už jste slyšeli o zeleném jílu? Tohle jsou jeho výhody!

Máte rádi přírodní kosmetické produkty? A už jste slyšeli o zeleném jílu? Výrobky z něj mají na pokožku doslova blahodárné účinky a my o něm víme všechno, co byste měli vědět také!

Co je to ten zelený jíl?

Francouzský zelený jíl je úžasná složka, která má mnoho výhod pro pleť. Například přirozené čisticí vlastnosti, které zlepšují mdlou pleť a skvěle působí i na problematickou pleť – od lehké formy akné, až po těžší formy. Tento typ jílu získává svou zářivě zelenou barvu díky obsahu oxidu železa a rozložených mořských řas a chaluh.

Výhody zeleného jílu

Zelený jíl nabízí nespočet výhod. Pojďme si vyjmenovat některé z nich.

Exfoliace

Jíl je jemný exfoliátor, který vyčistí póry od mastnoty a nečistot, a zároveň zbaví povrch odumřelých kožních buněk. Po peelingu vás potěší odhalená svěží a čistá pleť.

Detoxikace pleti

Francouzský zelený jíl je obzvláště účinný při odstraňování nečistot. Při použití čisticího balzámu ze zeleného jílu dochází k odstranění odumřelých kožních buněk, make-upu, každodenních nečistot, zlepšuje také krevní oběh.

Vyvážení pleti

Zelený jíl odstraňuje nečistoty a odumřelé kožní buňky, které mohou ucpávat póry a přispívat ke vzniku skvrn, a je tak vynikající vyrovnávací složkou, kterou si oblíbila citlivá pleť, pleť s růžovkou a akné.

Jak nanést jílovou masku na obličej?

Masky různých značek se k nanesení na obličej připravují odlišně. Například masku od Saloos míchejte v poměru jílu a vody 1:2. Je potřeba poměry dodržet, abyste neměli masku příliš hustou nebo řídkou. Míchat byste měli dřívkem, a ne ničím kovovým. Poté masku naneste na obličej a nechte působit do zaschnutí. Možná si tuto masku oblíbíte i kvůli její konzistenci, která je skutečně velice jemná a nedráždí pokožku. A navíc moc příjemně voní!

Fotografie: Archiv redakce

Tip: Víte ale, že masku můžete nanášet i na vlasy? Účinky jsou podobné henně, jen s tím rozdílem, že vám jíl vlasy neobarví.

Jakou značku vyzkoušet?   

Mezi nejoblíbenější masky ze zeleného jílu patří ty od značky Saloos. To ale pochopitelně není jedná značka, existují i další, které znají léčivého zeleného jílu. Můžete ho najít také například u masky Argilla Verde. Jedná se také o práškovou konzistenci, kterou musíte smíchat s vodou, aby vám vznikla ta správná konzistence v podobě blátíčka. Pokud byste chtěli účinky ještě podpořit, do masky můžete přidat med, který má antiseptické účinky.

Další skvělou maskou je Super Matcha Pore Clean. Mimo jílu v masce najdete i bylinku jménem matcha, tea tree a ledovcovou vodu, takže masku už nemusíte nijak ředit ani míchat. Stačí jí nanést na obličej a nechat 10-20 minut působit.

Toužíte po účincích zeleného jídlu? Neváhejte některou a některou z masek vyzkoušejte!

Napsat komentář