Středa 22.05.2024
Zázrak pro vaši pleť? Poznejte gua sha masáž
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY SPONZOROVÁNO

Zázrak pro vaši pleť? Poznejte gua sha masáž

Touha po dokonalé pleti je vlastní snad každé ženě. Důkazem toho je existence nespočtu zákroků moderní estetické medicíny. Z jejich stínu se občas podaří vystoupit některé z metod, které existují již stovky, či dokonce tisíce let. Slyšeli jste už o metodě Gua sha, se kterou jako by se rozvrhl pytel na sociálních sítích? A víte, proč se o ní vlastně v poslední době tak moc mluví?

Co je to Gua sha?

Pojem “guasha” má hned dva významy – je to jak masážní metoda, tak nástroj, kterým se provádí. Historie Gua sha sahá až do dob před stovkami let a vychází z tradiční čínské medicíny. Číňané koneckonců dodnes vyhledávají nejprve Gua sha masáž a až poté doktora.

Princip gua sha masáže spočívá v rozproudění lymfy, odstranění škodlivin a bloků, a tím pádem v léčbě onemocnění s nimi souvisejících. 

Co je potřeba?

Pro provedení masáže je potřeba již zmíněný nástroj, kterým se Gua sha masáž provádí – konkrétně hladký kámen, nefritová destička. K dostání je nespočet různých druhů minerálů v různých tvarech. Dále je potřeba podklad, aby kámen či destička správně klouzal po obličeji – vhodný je jakýkoliv olej nebo mastnější krém.

Potřeba je samozřejmě také správná technika a pravidelné opakování celé procedury – zpočátku 2x týdně, později postačí jen 1x měsíčně.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Na co si dát pozor?

Gua sha masáží obličeje si, na rozdíl od masáže těla, lze uškodit jen velmi vzácně. Nesprávné provádění masáže však samozřejmě nepřinese kýžené výsledky. Pozor si dejte na to, jaký sval zrovna masírujete, kam ženete lymfu nebo pod jakým úhlem držíte kámen či destičku. Vhodné je držet se návodů sestavených odborníky.

Vyvarovat by se Gua sha masáži obličeje měli ti, kteří trpí akutním akné, mají poraněnou kůži, před méně než 3 týdny podstoupili botox anebo mají nějaké onkologické onemocnění. Zvážit, zda se této metodě nevyhnout, by měly také těhotné ženy a ženy v období menstruace.

Jaké jsou účinky?

Žádoucími účinky obličejových masáží je zmírnění projevů stárnutí kůže, dosáhnutí svěžího vzhledu pleti včetně redukce otoků a váčků pod očima, vyčištění pórů nebo uvolnění svalstva. Bezprostředně po masáži se může dostavit pocit celkového odlehčení a štěstí, několik hodin po ní poté únava, která je znamením toho, že v těle začaly ty správné procesy.

Slyšeli jste někdy o Gua sha masážích? A máte s touto metodou vlastní zkušenost?

Napsat komentář