Neděle 14.07.2024
13 podzimních módních trendů, které byste měli znát ještě před sezónou
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

13 podzimních módních trendů, které byste měli znát ještě před sezónou

Jistě, možná stále zažíváme babí léto, ale pokud jde o objevování módních trendů podzimní sezóny, nikdy není příliš brzy. Než se nadějeme, budeme si muset zvyknout na nízké teploty. Pokud chcete zjistit, jak by mohl vypadat váš šatník v podzimní sezóně, čtěte dál, protože díky čtyřem světovým hlavním městům módy – New Yorku, Londýnu, Milánu a Paříži, která jsou vždy o krok napřed – víme, co se bude nosit!

Plisování

Plisování nebo „plissé” je jedním ze skvělých způsobů, jak pozvednout svůj vzhled, a na podzim se vrací. Jedná se o techniku, která mění tvar materiálu. Ať už se rozhodnete pro jemný nařasený záhyb, nebo složitější a silnější, je důležité, aby zbytek oblečení byl relativně jednoduchý a monochromatický, aby plisování vyniklo.

Peplum

Pokud jde o tento trend, budete možná potřebovat chvíli, abyste ho strávili, než hoo vyzkoušíte. Určitě byste jej ale neměli ignorovat. Klasicky tvarovaný peplum vytváří krásnou siluetu a lichotí jí.

Quiet luxury

…nebo „tichý luxus” je jedním z trendů, který letos získává na popularitě. V podstatě se jedná o opak luxusu, log a designových potisků. Jde spíše o jemnost a univerzálnost. Tichý luxus bude jedním z hlavních trendů podzimní sezóny – od vest přes blejzry až po jednoduše střižené džíny.

Červená

Lidé se vždy zajímají o „barvu sezóny”, a zatímco růžová stále slaví díky filmu Barbie svých pět minut slávy, skutečným trendem podzimu bude červená – od hlavy až k patě.

Průhlednost

Návrháři jsou stále nakloněni trendu průsvitných oděvů, takže o ně nebude na podzim nouze.

LBC

Jedním z nejnositelnějších trendů je pravděpodobně LBC (Long Black Coat), který bude na podzim nejlepší volbou pro svrchní oblečení. Rozhodněte se pro takové, které sahají těsně nad kotníky.

Kvetení

Mnozí z nás si při pomyšlení na květiny vybaví jaro a léto, ale letos bude všechno jinak. Do popředí se totiž i nyní dostávají právě květiny v nejrůznějších barvách, zejména ty, které hýří barvami. Ať už se jedná o jeden nebo několik květů, je to zaručený způsob, jak oživit svůj outfit i během chladných dnů.

Punčochy

Lhali bychom, kdybychom tvrdili, že jsme se nezabývali všemi těmito trendy, které jsou z hlediska praktičnosti nejdůležitější a které se objevují na návrhářských molech. Dále je to ale těsné. Ne jemné barvy, ne černý pár, po kterém sáhnete pokaždé, když klesne teplota, nosit se budou páry punčocháčů, které byly stvořeny, aby byly vidět, což znamená jasně červené, modré, růžové, zelené, bílé…

Jako po másle

O něco decentnějším, ale krásným barevným trendem podzimu je tento máslově žlutozlatý tón. Vzhled od hlavy až k patě připomíná výše zmíněný trend „tichého luxusu”, protože vyzařuje jemnou eleganci.

Šátky

Pokud se chcete připravit na příchod podzimu, je čas poohlédnout se také po šálách a šátcích velikosti deky a vygooglit si ty nejkrásnější způsoby, jak se do nich zabalit.

Metalíza

Metalíza je v kurzu téměř každou zimu, a to díky propojení s párty sezónou, ale v roce 2023 nepůjde jen o lesk, ale také o množství a umístění. Zatímco v předchozích sezónách se to jen hemžilo flitry, letos půjde o kovový lesklý vzhled od hlavy až k patě.

Nízké opasky

Další trend z období milénia, který se ne každému líbí. Jedním z největších trendů letošního roku, který si oblíbila i Hailey Bieber, jsou nízké pásky. Ale nebojte se, břicho v zimě odhalovat nemusíte, stačí si nízko nastylovat jen pásek. A to i na sukních a šatech.

Back to school

Vzpomínáte si na časy, kdy konec srpna znamenal, že je čas na nové školní oblečení? Na podzim se vracíme ke školní módě – konkrétně ke košilím a kravatám, které můžete kombinovat s jakýmikoliv kalhotami, které uznáte za vhodné.

Který z těchto trendů vás zaujal? A který z nich naopak považujete za „flop“?

Napsat komentář