Neděle 14.07.2024
Přivítejte jaro s veselými ponožkami
Fotografie: Trenýrkárna
FASHION SPONZOROVÁNO

Přivítejte jaro s veselými ponožkami

I když se to občas nezdá, venku převzalo vládu nad počasím jaro. Po zimě jsme unavení, naše pleť často bez života, nálada je pochmurná. Jaro je nadějí na lepší zítřky. Venku začínají rašit první kvítka, tráva se zelená, sem tam vysvitne i sluníčko. Naše životy začínají ožívat barvami, stejně jako veselé ponožky.

Ponožky jsou důležitou součástí našeho šatníku

Mnozí z nás je berou jako samozřejmost, život bez nich si ale sotva dokážeme představit. Přesto jejich výběr značně podceňujeme, asi stejně jako výběr spodního prádla. Automaticky po nějakých sáhneme, zamyslíme se maximálně nad správnou velikostí. A to je špatně.

Ponožky tvoří jakousi bariéru, která chrání naše nohy před chladem. Potažmo tak ochraňují i naše zdraví a močové cesty. Navíc z nohou odvádí pot a eliminují zápach, zlepšují proudění krve v nohách. Víte, že dokáží i zpříjemnit chůzi?

Ponožky nemusí být jen bílé nebo černé

Ty tam jsou doby, kdy jsme nosili bílé nebo černé ponožky. Dneska jsou in ponožky v zářivých barvách, s různými motivy. Na trhu najdeme jak pánské, tak dámské veselé ponožky.

Fotografie: Trenýrkárna

Jak si vybrat ty správné ponožky?

Zkuste je vybírat stejně pečlivě jako boty. Snažte se správně zvolit velikost, jejich barvu volte podle oblečení, ke kterému je budete nosit, případně podle příležitosti. Nepodceňujte ani materiál, ze kterého jsou vyrobené.

Zaměřeno na velikost

Noha se v ponožce musí vždy cítit dobře. Ponožky musí mít správnou velikost a jejich lem nesmí být moc těsný. V prstové části nesmí prsty stahovat k sobě, nesmí ale stahovat ani lýtko. Jakmile se na noze objeví otlak od gumiček, máte špatně zvolené ponožky.

Nejčastěji se setkáte s ponožkami číslovanými stejně jako boty (38, 39, 40, 41, atd.), ponožky z elastických materiálů bývají ale v dvojvelikostech (37-38, 39-40 atd.).

Fotografie: Trenýrkárna

Jaký zvolit materiál?

Ponožky si vybírejte i podle toho, kam s nimi vyrazíte. Na sport volte sportovní ponožky, při běžném nošení dejte přednost ponožkám z přírodního materiálu. Během teplých dní noste ponožky, které chladí a brání pocení, v zimě zase ponožky, které hřejí.

Co ponožky a oblečení?

Ponožky mají oblečení doplňovat nebo tvořit kontrast, nikdy se s ním ale nesmí tlouct. Věčnou otázkou ale je, s čím je sladit? S kalhotami, botami, nebo snad se spodním prádlem? A co zažité zvyklosti? 

To záleží na vaší povaze. Kdo nechce vyčnívat z davu, ten by se měl řídit zvyklostmi. To znamená, že k černému obleku si nikdy neobléknete světlé ponožky, na sport si zase obléknete výhradně ty bílé. Pokud chcete nosit nízké ponožky, kupte si je, ale ty klasické nikdy neshrnujte.

Víte, že nejčastější chybou, které se dopouštíme, je obléct si ponožky k šortkám? 

Kdo se nestydí, ten může popustit uzdu fantazii a obléct si barevné ponožky. Proč nedat najevo, že si život umíme užívat?

Fotografie: Trenýrkárna

Vášniví cyklisté tak mohou svou lásku k výletům v sedle kola projevit třeba tím, že si oblečou veselé ponožky kolo. Milovníci ledního hokeje si určitě zamilují veselé ponožky hokej. A tak bychom pokračovali do nekonečna. Na trhu se najdou i veselé ponožky medicína, vlaštovky, drink nebo třeba ponožky s motivem krtečka.

Náš tip na závěr: Dámské i pánské veselé ponožky jsou skvělým dárkem stejně jako třeba veselé spodní prádlo.

Napsat komentář