Neděle 14 duben, 2024
Zapomeňte na Francouzky, módní trendy teď udávají Skandinávky!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Zapomeňte na Francouzky, módní trendy teď udávají Skandinávky!

Už po mnoho let nás v módě inspirují Francouzky. A vlastně nejen v módě, ale i v jejich přístupu k životu a kosmetické rutině, která je spíše minimalistická. V poslední době ale Francouzky předbíhají Skandinávky! Díky čemu se s nimi perou o první místo?

Když se nad severským stylem pořádně zamyslíte, zjistíte, že je Skandinávie plná protikladů, protože je v ní zřejmé spojení funkčnosti a estetiky, luxusu a jednoduchosti, jemnosti a výraznosti, stejně jako elegance a ostrosti.

Navzdory polárním protikladům, které jsou ve hře, však není v jejím stylu žádný zmatek. Je to křehká rovnováha a Skandinávky tuto hru zvládají dokonale. A jak se jako pravá seveřanka obléci?

Méně je více

Nikdo to neumí lépe než Skandinávie. Skandinávky jsou mistryně v dosahování silné a zřejmé módní identity pomocí minimalistických kousků. Ať už je to jednoduchý kabát spojený s černými punčochami a halenkou, nebo ležérní šaty s malým výrazným doplňkem. Výsledkem tohoto elegantního a moderního módního trendu je obvykle bezstarostně cool vzhled.

Hravost barev

Pokud jde o barvy, skandinávská móda upřednostňuje monochromatické oblečení. Oblíbená je samozřejmě černá, ale také bílá, béžová a pastelové barvy. Použití barevných vrstev může také dodat výslednému outfitu jemnou hloubku a komplexnost, což je skvělé v chladném počasí.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Odvaha a hravost

Skandinávky rády oslavují svůj rozmanitý vkus a styl a rády zkoušejí nové věci. Některé z nejžhavějších skandinávských módních značek, jako například Stine Goya a Ganni, ukázaly světu, že skandinávský styl může být také odvážný, barevný a odvážný.

Udržitelná a etická móda

Pokud půjdete do hloubky skandinávské módy, zjistíte, že mnoho nadějných skandinávských značek se zavazuje k ekologickým výrobním postupům, odpovědnému využívání zdrojů a etickému zacházení s pracovníky. 

Většinou však nezůstávají jen u řečí, ale podnikají patřičné kroky. Některé z různých způsobů, jak toho značky dosahují, spočívají v používání použitých a recyklovaných látek, používání organických materiálů, volbě obalů bez plastů, kde je to možné, a vyhýbání se věcem jako je pravá kožešina. 

Nestárnoucí trenčkot

Jelikož je podnebí ve skandinávských zemích velmi chladné a deštivé, není žádným překvapením, že trenčkot vlastní každá Skandinávka. S trenčkotem jste totiž dobře připraveni na občasnou dešťovou přeháňku, a zároveň vypadáte stylově.

Pokud se chcete skutečně oblékat jako pravá Skandinávka, je důležité si uvědomit, že na prvním místě je udržitelnost a funkčnost. A jak jste na tom s módou vy? Dbáte na udržitelnou módu a do kvalitního kousku raději investujete, nebo preferujete spíše fast-fashion?

Napsat komentář