Neděle 14.07.2024
Co je athleisure styl a proč je tak populární?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Co je athleisure styl a proč je tak populární?

Určitě jste si už i vy všimli dalšího módního trendu, který uchvátil svět. Co to ale je a proč se stal tak populárním? V následujících řádcích se ponoříme do světa athleisure, prozkoumáme jeho definici, původ a také důvody jeho rostoucí popularity. A samozřejmě dojde i na inspiraci…

Co je to athleisure styl?

Athleisure wear označuje oblečení, které lze nosit při sportovních aktivitách, ale i pro běžný den. Tento módní trend spojuje pohodlí a funkčnost sportovního oblečení se stylem a všestranností toho každodenního. Styl athleisure se překládá jako kombinace atletických (athletic) a volnočasových aktivit (leisure) – odtud pochází výraz athleisure.

Koncept athleisure stylu však nevznikl přes noc. Byl to postupný vývoj ovlivněný různými faktory. Nárůst popularity tohoto oblečení, zejména kalhot na jógu a legín, vytvořil poptávku po pohodlném, a zároveň módním oblečení. Mimochodem, sportovní vzhled byl populární již v 90. letech. Mel C ze Spice Girls nosila pohodlné teplákové soupravy, princezna Diana kombinovala cyklistické šortky, mikiny a tenisky a zpěvačka No Doubt Gwen Stefani vystupovala se sportovními crop topy.

Proč se stal styl athleisure populárním?

  • Athleisure oblečení je navrženo s ohledem na komfort při nošení. Použité tkaniny jako spandex odvádějící vlhkost, zajišťují pružnost a prodyšnost a umožňují dokonalou volnost pohybu.
  • V athleisure oblečení můžete přímo z posilovny zajít na oběd nebo drink s přáteli, a přitom si zachovat stylový vzhled.
  • Významnou roli v popularizaci sportovního stylu sehrály také celebrity a influenceři. To samozřejmě okamžitě spustilo domino efekt a módní fanoušci okamžitě začali napodobovat styl svých oblíbených ikon. Tak se sportovní oblečení dostalo na módní scénu.
  • Athleisure oblečení se stalo módním trendem, a i známé značky a renomovaní designéři zavedli do svých návrhů, vzorů a kombinací prvky jeho prvky.
  • Protože naše společnost klade stále větší důraz na zdraví a pohodu, athleisure oblečení umožňuje jednotlivcům vyjádřit svůj závazek ke kondici a pohodě také prostřednictvím výběru oblečení.
  • Athleisure oblečení podporuje koncept rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Je určeno pro jedince, kteří si chtějí udržet aktivní životní styl, a zároveň vypadat stylově při svých každodenních aktivitách.

Spojením pohodlí, funkčnosti a stylu jednoznačně způsobilo revoluci v oděvním průmyslu. Ať už hledáte elegantní outfit na brunch, nebo se chystáte na trénink, athleisure oblečení nabízí praktické a módní řešení.

Inspirace od módních profesionálů

Jedním z aktuálních trendů jsou široké kalhoty, které můžete kombinovat například s barevnými kousky v retro stylu.

Soupravy jsou vždy dobrou volbou. Tepláky a mikina s kapucí, přes kterou je volná vesta, dodává Londýňance ležérní šmrnc.

Nejoblíbenějším sportovním kouskem všech dob jsou bezpochyby tenisky pro každou příležitost. Zejména značka Adidas zažívá v letošním roce obrovský comeback. Tenisky také skvěle fungují v kombinaci se šaty a sukněmi.

Zářivě modré tepláky se špičatými botami a oversized sportovní bundou – dokonalý outfit.

Jaký je váš názor na tento módní trend?

Napsat komentář