Neděle 14.07.2024
Denim stále kraluje: Mezi největší trendy roku 2024 patří nejen „Barrel-Leg Jeans” nebo „Baggy Jeans”
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Denim stále kraluje: Mezi největší trendy roku 2024 patří nejen „Barrel-Leg Jeans” nebo „Baggy Jeans”

Denim z módy nevychází, nicméně míra oblíbenosti této látky rok od roku kolísá. Jak si tedy trendy v džínovině stojí v roce 2024? A které střihy jsou letos in?

Barrel-Leg Jeans

Silueta Barrel-Leg Jeans se pohybuje na hranici mezi strukturou a nositelností. A to z ní činí poměrně přesvědčivý tvar džínů, který si buď zamilujete, nebo se mu vyhnete obloukem. Faiza Bouguessa, zakladatelka stejnojmenné značky současné dámské módy, prozradila, že tento střih bude letos obrovským hitem. A to právě díky siluetě, která zahrnuje pocit lehkosti a pohodlí, aniž by to bylo na úkor stylu.

Utilitarian Denim

Jarní estetika v duchu Utility Aesthetic 2023 bude pokračovat i v roce 2024 s důrazem na džínové cargo kalhoty. Dalšími styly inspirovanými řemeslníky jsou overaly, ale i denimové oversized vesty, nebo dokonce kabáty. Pokud se rozhodnete pro cargo kapsy v tesařském stylu, vězte, že na každého zapůsobí.

Extremely Flared Jeans

Zvonáče byly trendem už loni, kdy jsme s nadšením vítali barevné 70s. Nicméně letos se na scéně objevuje alternativa v podobě daleko širších nohavic. Jedná se tak o dramatický opak skinny jeans, který je letos velice žádaný.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Denim jako příležitostné oblečení

Krátce poté, co návrháři jako Brunello Cucinelli, Altuzarra, Moschino a další předvedli džínové šaty a sukně od zábavných volánků až po ležérnější kousky, se po těchto kouscích zvedla poptávka. Pokud se rozhodnete obléci denimové šaty nebo sukni, myslete na siluety, které sahají až na zem.

Denimové šortky

Ať už ji milujete, nebo nenávidíte, móda „bez kalhot“ pokračuje i letos. A džíny nejsou výjimkou. LaQuan Smith, Alexander McQueen a Dion Lee tento trend nadšeně podporují a rozhodli se představit opravdu krátké šortky.

Baggy Jeans

Ani letos nás neopouštějí Baggy Jeans. Těžké váhy módního průmyslu se snaží oddálit nevyhnutelný návrat úzkých džínů, a tak zdvojnásobují svoje úsilí, aby představily něco stylovějšího. A na přehlídkových molech Gucci a Schiappareli bylo k vidění dostatek denimu! U Tibi se pak Baggy Jeans kombinovaly s oversized knoflíkovými halenkami, zatímco Prabal Gurung vsadil na kombinaci těchto džínů s podprsenkovými topy.

Zdá se, že i letos budeme vítat denim ve velkém. A zcela upřímně, kolik z nás tento nadčasový kousek ve svém šatníku ještě nemá?


Zdroje:

https://fashionunited.com/news/fashion/cup-of-joe-denim-trends-2024/2024020558225

https://www.refinery29.com/en-us/denim-trends-2024

Napsat komentář