Neděle 14.07.2024
Jak se v zimě obléct jako pravá Skandinávka? Nezapomeňte na vrstvení a barvy
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Jak se v zimě obléct jako pravá Skandinávka? Nezapomeňte na vrstvení a barvy

Zima je pro mnohé něco, co je třeba vydržet nebo přežít, ne si užívat. Existuje však i jiný přístup, který zastávají lidé pocházející ze severských subarktických oblastí. Jak podle Skandinávek nad zimou zvítězit pomocí módy?

Naučte se vrstvit jako profesionál

Pamatujete na to, když nás jako malé maminky oblékaly do punčoch, košilky, roláků, svetrů a dalších tehdy otravných vrstev? Ony věděly, proč to dělají. A pravidla vrstvení se drží i Skandinávky. Severské podnebí je chladné, takže skandinávské hvězdy street stylu dobře vědí, že vrstvení je klíčové, zejména v zimních měsících. Vrstvení nejenže vás v chladných dnech zahřeje, ale také udrží váš šatník svěží. Navíc nebudete mít pocit, že každý den nosíte stejný koncept.

Skvěle padnoucí džínovina

Dobré džíny jsou klíčem ke skandinávskému šatníku. Anebo vlastně k jakémukoli šatníku. Styl, který v současné době vítězí v Kodani, je hravý a pastelový. Zapomeňte ale na skinny jeans nebo joggíny. Dokonalý pár by měl působit jako vaše druhá kůže, jako kousek, který nikdy nechcete sundat. Skandinávky si potrpí na kvalitu, styl a funkčnost. Proto se nebojte do džínů investovat.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Tenisky

Tenisky vám umožní volný pohyb, a navíc je k dispozici více stylových možností než kdy jindy. Až budete mít příště chuť vklouznout do bot na podpatku, vyzkoušejte tenisky a možná se budete cítit obzvlášť cool-girl chic. A krom toho je může nosit kterákoliv z nás. Nemusíte tak zoufat nad tím, že nemůžete obout kozačky, protože ty jsou pro dvoumetrové a štíhlé modelky. A co si budeme namlouvat, na zamrzlých či zasněžených chodnících nejsou podpatky příliš praktické.

Výrazný kabát

Dalším trendem vycházejícím z chladného severského podnebí jsou výrazné kabáty, které mají za úkol právě toto: vyjádřit se. To, že něco vyčnívá z davu, nemusí být nutné zlo. Místo toho se v odvážném vzhledu ciťte pohodlně a přijměte zvýšení sebevědomí, které vám dodá osobitý styl. Na molech sice letos vítězily oversized černé kabáty, které se zaměřovaly na siluetu, ale pokud chcete zabodovat, volte spíše barevnější kousky. A bát se nemusíte ani kvalitní péřovky!

A co dalšího by ve vašem zimní šatníku á la Scandi nemělo chybět? Přeci čepice a rukavice. Bez nich by totiž celý outfit působil neúplně.

Napsat komentář