Neděle 14.07.2024
Kozačky jsou v kurzu: Noste je správně a tak, abyste nepůsobili lacině
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Kozačky jsou v kurzu: Noste je správně a tak, abyste nepůsobili lacině

Zima je v plném proudu a kozačky jsou tak momentálně na scéně. Na molech jste je mohli vidět většinou ve variantě nad kolena. Jak ale kozačky nosit, aniž byste působili lacině?

Jaké oblečení si ke kozačkám obléci?

Ještě než se rozhodnete kozačky si pořídit, je dobré si připomenout, k čemu se hodí takové botky vůbec obout. Nemusíte se ale bát, nejedná se o žádnou vědu. Dobrou zprávou totiž je, že kozačky můžete vynést téměř se vším. A to od legín, sukní a šatů až po džíny. U džínů si nicméně dávejte pozor. Rozhodně se vyhněte džínům se širšími nohavicemi, které přes boty nepřetáhnete, a už vůbec se je nesnažte nacpat do kozaček. Kozačky nenoste ale ani s joggery nebo ležérními kalhotami.

Kozačky se skinny džínami

Pokud chcete svou postavu opticky protáhnout, volte úzké džíny, které zvládnete do kozaček bez problémů zastrčit. A pokud možno, snažte se o to, aby džíny a kozačky byly v jedné barvě, čímž dojde k optickému prodloužení postavy. Pokud se vám ale nepodaří džíny do bot dostat, nebo naopak je přetáhnout, raději je nechte doma. A čím outfit doplnit? Vsadit můžete na blejzr nebo doplňky.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Kozačky a rovné nohavice

Pokud chcete působit uvolněnějším dojmem, sáhněte po džínách s rovnými nohavicemi. Stále populární jsou mom jeans. Pokud jsou vaše kozačky volné, zastrčte je do nich nebo naopak je přetáhněte přes boty. Pro sofistikovaný vzhled volte tmavé džíny s rovnými nohavicemi a černé kozačky ke kolenům. Drsnější dojem vám pak vykouzlí prošoupané světlé džíny a kozačky ve stylu kovbojek.

Kozačky a šaty

Nosíte v zimě rádi šaty? Pokud se chystáte na večírek, můžete vynést i mini, pro každodenní nošení volte spíše midi úpletové či maxi šaty. K šatům se hodí nejlépe úzké kozačky. Široké kozačky by s šaty nemusely být příliš pohodlné. Tedy pokud jde o maxi a midi šatech. K mini šatům se hodí, ale dávejte si pozor na správný styling.

Na večírky můžete volit boty na jehlovém podpatku a s metalickým leskem, které perfektně doplní černé nebo kožené mini šaty. Stejně tak se budou hodit semišové kozačky.

Ať už si ke kozačkám vyberete jakékoliv oblečení, dbejte na to, aby byl lem buď nad, nebo pod horní částí kozaček. A jestliže tápete, které boty pořídit, pamatujte, že vysoké černé kozačky jsou moderní stálicí – jsou totiž elegantní, univerzální a nadčasové. A co vy? Už máte nějaké ve svém šatníku?

Napsat komentář