Neděle 14.07.2024
Vintage šperky: Proč jsme si je tak oblíbili?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Vintage šperky: Proč jsme si je tak oblíbili?

Klasika jako perly, zlato a barevné kamínky je nesmírně oblíbená a dělá nám radost i dnes. Dodá našemu outfitu dokonalost, podtrhne naši osobnost, a v neposlední řadě vintage šperky šetří zdroje. A přitom nemusíme neustále kupovat nové věci a honit se za aktuálními trendy. Šperky z druhé ruky se vyplatí a obstojí i ve zkoušce časem. Do které klasiky byste měli zainvestovat?

Perly, perly, perly

Šperky vyrobené ze sladkovodních pravých perel jsou nadčasové a pravděpodobně nikdy nevyjdou z módy. V souladu s tradicí je nosila i sama královna Alžběta II. Mohou to být elegantní, ale i jemné perlové náušnice nebo náhrdelníky, které lze vrstvit s jinými šperky nebo je jednoduše kombinovat s jinými materiály. Můžete si s nimi hrát a podle toho, k jakému oblečení perly nosíte, budete vypadat noblesně například s elegantní sukní nebo ležérně s pleteným svetrem a džínami.

Zlato

Další klasikou, která nás bude provázet ještě dlouho, jsou zlaté šperky. Ať už na uších, krku, prstech, nebo zápěstí – zlatá je lichotivá a tak trochu nám připomíná hřejivé sluneční paprsky. Není divu, že se lidé tímto drahým kovem zdobí již od pradávna. A i zde platí, že zlato lze krásně kombinovat s jinými materiály a drahými kovy.

Prsteny, náušnice, ale i náramky vypadají úžasně a čím barevnější, tím lepší. A pokud chcete vsadit na nadčasové kousky, zvolte jednoduché článkové náhrdelníky, plné řetízky nebo kruhové náušnice. A podle nálady je kombinujte s poutavějšími doplňky.

Kameny

Drahokamy se vyskytují ve všech barvách duhy a v mnoha různých tvarech. Od nenápadných bílých zirkonů až po poutavé červené rubíny – nabídka je skutečně široká. Jsou v ní nadčasové náušnice, náramky s duhovými kamínky nebo třpytivé brože všech tvarů a barev, takže si jistě vyberete i vy. Můžete je nosit stylově k ležérnímu oblečení a džínům, stejně jako k půvabným šatům.

Statement kousky

Zejména u vintage šperků máte možnost investovat do neobvyklejších kousků, aniž byste museli sáhnout hluboko do kapsy. V nabídce šperků z druhé ruky najdete senzační náhrdelníky, okouzlující vintage brože, nebo dokonce plastové náušnice z roku 2000, které si můžete sami proměnit ve své oblíbené kousky. Jediné, co potřebujete, je trocha času a trpělivosti při prohrabávání se poklady.

A co je v této sezóně „in“? Barevné šperky, které vás stejně jako barvy ve vašem šatníku naladí na dobrou náladu, ale také šperky s magickými symboly, které podtrhnou vaši individualitu a připomenou vám vaše znamení zvěrokruhu nebo astrologická čísla. Na vzestupu jsou také masivní náhrdelníky a honosné prsteny, které dodají vašemu vzhledu vzrušující nádech.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Proč použité šperky?

Šperky vyprávějí příběhy. Často se darují blízkým při zvláštních příležitostech nebo se kupují ze slavnostních důvodů, aby si lidé mohli později připomenout výjimečné okamžiky. Když si tedy vyberete vintage šperky, vždy si s sebou nosíte kus historie a vzpomínek. Jsou tajemné a většinou je těžké dohledat, odkud přesně pocházejí.

Napsat komentář