Neděle 14.07.2024
Nevíte, jak si správně zorganizovat šatník? Toto je 5 tipů podle Marie Kondo!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Nevíte, jak si správně zorganizovat šatník? Toto je 5 tipů podle Marie Kondo!

Ruku na srdce, kdo miluje dokonale zorganizovaný šatník? Zatímco pro někoho je vzorem úklidu Monica Geller, o první místo by se mohla poprat s Marií Kondo. Jak docílit perfektně uklizeného šatníku právě podle této dámy?

Metoda Marie Kondo spočívá ve vyřazování věcí, které pro vás už nemají žádnou hodnotu. Abyste určili, co si necháte, musíte začít pěkně od začátku. A k tomu vám poslouží několik kroků.

Ze skříně musí jít všechno pryč

Pokud jste někdy viděli nějaké video s Marií Kondo, pak jste jistě zaregistrovali, že v nich často radí, abyste šli na organizaci a úklid „pěkně od podlahy“. To znamená vyndat úplně všechno ze skříně a zásuvek. Díky tomu tak mnohdy objevíte i oblečení dávno ztracené.

Roztřiďte oblečení do kategorií podle materiálu a události

Až budete mít všechno oblečení vyndané, začněte jej třídit do hromádek podle materiálu. Jednotlivé hromádky pak dále roztřiďte na další hromádku nebo hromádky podle události: formální, domácí a sportovní. Díky tomu získáte přehled o tom, které kalhoty si vzít do práce, a které se hodí spíše na posezení u kávy s kamarádkami nebo rodinou.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

„Sparking Joy Line“

Až budete mít oblečení takto roztříděné, třídění ještě nebude konec. Nyní se snažte dát k sobě oblečení stejné barvy. Tmavší věci pak dejte na pravou stranu skříně a světlejší věci na levou stranu skříně. Vytvoříte tak „Sparking Joy Line“. S touto frází přišla Marie Kondo, aby označila oblečení, které jiskří radostí.

Technika „KonMari“

Technika „Konmari” spočívá ve skládání věcí do malých balíčků a jejich uložení do zásuvek. Pokud tedy nemáte klasickou skříň na oblečení. Díky této technice skládání oblečení se vám podaří dát do každé zásuvky více oblečení a bude na ně dobře vidět, takže už se vám nestane, že byste na dně zásuvky našli něco, co jste půl roku nenosili.

Obuv jedině do spodní části

Povalují se vaše boty všude možně? Tomu je konec! Uspořádejte boty podle stylu. Sandály a tenisky dejte dohromady a lodičky a formálnější obuv přesuňte na další hromádku. Boty pak umístěte do spodní části vašeho šatníku.

Ještě, než budete oblečení ukládat do skříně, nezapomeňte z oblečení odstříhat visačky. A především nezapomínejte na Mariino „Sparking Joy Line“! Jak jste na tom z organizací šatníku vy? Máte svou vlastní metodu, nebo se řídíte podle metod některých z královen úklidu a organizace jako je Marie Kondo?

Napsat komentář