Středa 22.05.2024
8 filmů, které musí znát každý milovník módy
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

8 filmů, které musí znát každý milovník módy

Jaro je tím pravým obdobím pro objevování. Nové věci, nové styly a my se obvykle každé jaro dostáváme do fashion nálady. Po tom, co nás v posledních měsících obklopují online přehlídky a týdny módy s novými jarními kolekcemi, se není čemu divit. Právě proto je těchto 8 filmů těmi, které byste si měli pustit, pokud se o módu zajímáte alespoň z poloviny tak jako my, nebo prostě jen milujete kombinaci filmového umění a oděvního designu.

The Devil Wears Prada

Už samotné spojení slov Paříž, módní časopis a Prada je předzvěstí toho, že se rozhodně máte na co těšit. Kromě noblesních drahých rób nechybí ani street style a atmosféra módních přehlídek. Názor si udělejte sami, i když si myslíme, že při pohledu na ikony jako Meryl Streep a Anne Hathaway je stejně jasno.

Breakfast at Tiffany’s

Osobité pojetí stylu s Audrey Hepburn v hlavní roli, natočený podle knihy Trumana Capoteho z roku 1958, je dokonalým uměleckým dílem. Dobová móda, ulice a rušný život New Yorku, a ta nespoutanost. Co bychom mohli vytknout… Pokud vás fascinuje móda 50. let, malé černé šaty nebo perly, nenechte si film ujít.

And God Created Woman 

Romantické drama z roku 1956. Basic outfity neurazí ani nenadchnou. Spíše se však jedná o výstřednější stránku tohoto filmu. Jako například když hlavní hrdinka chodí bosa nebo její jednoduchý, ale přesto tak vyzývavý styl. Blondýnky ví, jak na to – a co vy?

Blow-up

Další film, který se tematicky zaměřuje na svět módy. Tentokrát konkrétně na 60. léta. Mladý módní fotograf, který se dostane do světa plného krásných šatů, a ještě krásnějších žen. Z filmu čiší erotika, přitažlivost a estetika. Až uvidíte celou škálu outfitů, budete je chtít také.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

The Dreamers

Znovu se podíváme do Paříže, tentokrát, jak jinak, do 60. let minulého století. Tři hlavní postavy, které jsou tak trochu rebelové a v podstatě vyjadřují přesně to, jak si představujeme Paříž 20. století. A to, co mají na sobě? Trés chic. Připravte se na červené barety, cigarety a trochu více sexu.

The Great Gatsby 

Americký sen plný jazzu, elegance, dokonalých herců a perfektní módy 20. let. Scott Fitzgerald věděl, o čem píše, a režiséři věděli, jak to nejlépe převést na filmové plátno. Se vším, co k tomu patří – peří, šátky, čelenky, smokingy, třpytivé upnuté šaty a mnoho dalšího.

Pretty in Pink

Pokud jste viděli film Legally Blonde, je tato dáma v růžovém je rovněž výrazná svým oblečením. Ne vždy je růžovým, tak nějak experimentuje se vším. Milujeme lidi, kteří se nebojí vyjádřit nahlas, zejména prostřednictvím módy, a tento film rozhodně nezklame.

Gentlemen Prefer Blondes

Perlička na závěr s Marilyn Monroe, která je prototypem bohyně s blond vlasy, jak jinak. Atmosféra kabaretu a jí přizpůsobené módní kreace vás jistě dostanou do kolen. A samozřejmě nesmí chybět rudá rtěnka a spousta flitrů.

Pokud jsme vás nenaladili na módní vlnu už tímto článkem, vsadíme se, že po maratonu všech těchto skvostů se vám to podaří. Dejte si pleťovou masku, gin tonic, horkou čokoládu nebo cokoli jiného a udělejte si večer v tomto vzrušujícím nóbl světě.

Napsat komentář