Neděle 14.07.2024
Novou posedlostí módního světa je jedna z nejvíc trendy barev tohoto jara
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Novou posedlostí módního světa je jedna z nejvíc trendy barev tohoto jara

Hnědá, žlutá a šedá se již stihly etablovat jako trendy barvy jara. Nejsou ovšem samy a v jejich závěsu kráčí další neméně zajímavý odstín – olivově zelená. Stane se tento tón brzy klasikou, stejně jako věčná černá? Olivově zelená vzala přehlídková mola útokem od základních až po statement kousky. Jak se na jaře 2024 nosí a bude nosit v ulicích?

Olivově zelená bude vidět všude

Zdá se, že módní svět má novou posedlost – JW Anderson zasvětil svůj trenčkot olivově zelené barvě, Acne Studios se zamilovala do mikro kalhot. Zelená symbolizuje harmonii, růst a obnovu, a tak není divu, že se tato jemně laděná barva stane dynamickým nádechem pro sezónu jaro/léto 2024.

Společnost Pantone předpověděla, že nejdůležitější barvou roku 2024 bude Peach Fuzz, ale vypadá to, že odstíny zelené jí téměř sekundují. Olivově zelená je jemnější než černá a hnědá a zůstává dokonalou neutrální alternativou pro elegantní vzhled.

Fotografie: Envato Elements (elements.envato.com)

Jak nosit olivově zelenou?

Přemýšlíte, jak tento barevný trend začlenit do svého šatníku? Zde je několik tipů, které vám v této sezóně pomohou.

Monochromatická elegance

Vytvořte elegantní a sofistikovaný vzhled volbou olivově zelené od hlavy až k patě. Kombinujte různé odstíny této barvy pro monochromatický vzhled, který bude moderní a in. Vyzkoušejte například olivově zelenou halenku s odpovídajícími kalhotami nebo plisovanou sukni s lehkým světříkem.

Kontrastní kombinace

Hravějšího vzhledu dosáhnete, když použijete olivově zelenou s jejími kontrastními barvami. Zejména v kombinaci s jasnými odvážnými odstíny jako fialová nebo žlutá vytvoříte živý a poutavý outfit. Ať už se bude jednat o olivově zelený top s barevnou sukní, nebo kalhotami, tato kombinace jistě zapůsobí.

Neutrální akcenty

Jestliže dáváte přednost decentnějšímu vzhledu, je pro vás vhodným řešením zakomponování olivově zelené barvy do doplňků. Zvolte neutrální kousky oblečení v barvách jako béžová nebo bílá a poté přidejte olivově zelené doplňky v podobě kabelky, pásku nebo bot. Tím dodáte svému outfitu nádech sofistikovanosti.

Možnosti vrstvení

Protože jarní počasí může být nepředvídatelné, vrstvení může být ideální volbou. Zařaďte olivově zelenou do svých outfitů například výběrem saka, kardiganů nebo blejzrů v tomto odstínu a vrstvěte na obyčejné bílé tričko a džíny. Získáte tak cool outfit do přechodných jarních dnů.

Olivově zelená je obecně vzato barvou, která nabízí nesčetné možnosti stylingu a je jako stvořená pro první krásné dny v roce, klíčení přírody a svěží look.

Napsat komentář