Neděle 14 duben, 2024
Minimalismus: 7 stylistických pravidel, se kterými si osvojíte tento nadčasový vzhled
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Minimalismus: 7 stylistických pravidel, se kterými si osvojíte tento nadčasový vzhled

Módní svět jako by byl momentálně rozdělený na dva tábory – zatímco jedna strana oslavuje maximalismus, který se točí okolo zářivých trendy barev, extravagantních kombinací vzorů a materiálů nebo třpytivých detailů, druhá zůstává věrná minimalismu. Ten se stal v posledních letech nesmírně populární, protože má rozhodující výhodu – je nadčasový. A tak, na rozdíl od mnoha jiných módních trendů, nevypadá skvěle jen jednu sezónu, ale několik let…

Minimalistické outfity navíc vždy vypadá elegantně a vyzařuje z nich určitý luxus, ze předpokladu, že víte, jak je vytvořit. Minimalismus se může zdát jednoduchý, ale vyžaduje určitou dávku citlivosti, aby outfit vypadal opravdu jednoduše, ale zároveň moderně, a ne nudně. Jak na to?

Pravidlo č. 1: Experimentujte s neutrálními barvami

Barvy hrají zásadní roli při stylingu minimalistického outfitu a neutrální barvy jsou tím nejlepším základem. To znamená klasické základní tóny jako je černá, bílá nebo šedá. Velmi oblíbené jsou však také jemné béžové a pískové odstíny, krémová a tmavě hnědá. Ať tak, či onak, neutrální barvy spolu dokonale ladí, takže s nimi můžete experimentovat a objevovat nové a nové kombinace.

Klasikou jsou samozřejmě také monochromatické outfity, kdy je oblečení ponecháno zcela ve stejné barvě. Pokud jde o minimalistickou eleganci, jasné a pestré barevné kombinace jsou naopak tabu.

Pravidlo č. 2: Znovu objevte klasické základy

Minimalismus je nadčasový, protože se obejde bez rychle se měnících módních trendů. A proto se nosí spíše klasické kousky než extravagantní „must-haves“. Džíny, tílka, bílá trička, roláky, blejzry, trenčkoty a baleríny jsou pravděpodobně nejlepšími základními kousky minimalistického šatníku.

Střihy, provedení a detaily těchto základních modelů však samozřejmě mohou odrážet aktuální módní trendy. Například volně střižené džíny dodávají stejně moderní šmrnc jako oversized kabáty, které jsou dokonalou rovnováhou mezi trendy a klasickým.

Pravidlo č. 3: Hra siluety

Minimalistický outfit se obejde bez nápadných detailů, jako jsou divoké potisky, pestré barvy, volánky nebo flitry, ale nemusí být nudný. V tomto stylu jsou obzvlášť důležité siluety a střihy, které vám dodají dávku sofistikovanosti.

Jednotlivé části oblečení by se neměly vyznačovat pouze dokonalým střihem. Detaily, jako je například dlouhý lem kalhot, který elegantně sedí na botě, nebo vycpávky na ramenou, které dodávají saku výrazný akcent, doplní váš osobní minimalistický outfit. Jen se ujistěte, že proporce jsou správné a objemné látky vás zcela neohromí.

Pravidlo č. 4: Textury

Dalším trikem, jak dodat minimalistickému outfitu vzrušení, jsou materiály, ze kterých je oděv vyroben. Klasický kontrast (například úplet vs. satén) zajímavý akcent dodá téměř okamžitě.

Pro tento efekt jsou ideální kabáty nebo fleecové bundy či pletené a huňaté vlněné svetry. Jako vždy i zde platí, že méně je více, takže byste se měli držet neutrálních barev a nekombinovat více než dva kousky s nápadnými texturami.

Pravidlo č. 5: Zredukujte doplňky

Jedním z dalších nejdůležitějších pravidel minimalismu je nenechat se zlákat doplňky a nepřetěžovat jimi celkový vzhled. Styling by měl mluvit sám za sebe a obejít se i bez šperků. Dobré boty a pěkná kabelka outfit dokonale doplní.

Chybu však neuděláte, pokud svůj minimalistický outfit doplníte jedním nebo dvěma kovovými doplňky. Zejména při zvláštních událostech v restauracích nebo na večírcích můžete svůj look obohatit jednoduchými šperky jako jsou prsteny, řetízek nebo elegantní hodinky.

Pravidlo č. 6: Jednoduchost

Abyste zvládli minimalistický styling, měl by být outfit jednoduchý. To znamená bez velkého množství doplňků a s použitím základních kousků. Přestože vrstvení může být skvělým trikem, jak dodat outfitu profesionální vzhled, neměli byste to s ním přehánět. Jednoduché pletené šaty, které elegantně obepínají tělo, mohou někdy říct mnohem víc než příliš vrstvený outfit.

Pravidlo č. 7: Jemné vzory jsou povolené

Pokud si myslíte, že se u tohoto módního stylu musíte obejít bez vzorů, mýlíte se. Minimalističtí profesionálové jsou důkazem toho, že i potisky mohou minimalistickému outfitu dodat vzrušení. Samozřejmě však pouze za předpokladu, že se rozhodnete pro jemné vzory v tlumených barvách a použijete je na správných místech.

Určitě vzory nemíchejte, místo toho použijte například pruhovaný blejzr, který dodá dokonalý akcent celočernému základu, nebo pruhovaný pletený svetr, který naopak elegantně vnese trochu více dynamiky do vašeho osobního stylingu.

Napsat komentář