Neděle 14.07.2024
Pařížský Haute Couture Week 2022: O co jde, jaký byl program a kdo vzbudil největší rozruch?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Pařížský Haute Couture Week 2022: O co jde, jaký byl program a kdo vzbudil největší rozruch?

Francouzské spojení haute couture znamená vysoká móda nebo vysoká krejčovina. Toto označení se používá pro oblečení, které je vyrobeno v Paříži a je šito na míru pro privátní klientelu. K představení kolekcí haute couture je ve francouzském hlavním městě pořádána dvakrát do roka módní přehlídka. Letošní letní ročník pařížského Haute Couture se odehrál mezi 3. a 7. červencem. Co byste o něm měli vědět?

Francouzské módní poklady, které jsou chráněné zákonem

Pokud se o módní svět zajímáte, jistě víte, že Francouzi neberou módu na lehkou váhu. O tom vlastně vypovídá i to, že haute couture je titul, který je udělován komisí Chambre Syndicate na ministerstvu průmyslu. Stát se tedy držitelem tohoto titulu a je to velice prestižní záležitost.

Program pařížského Haute Couture Weeku

Program letošního ročníku zahrnoval známá jména módních domů a návrhářů, mezi které patří například:

  • Fendi Couture
  • Giorgio Armani
  • Christian Dior
  • Jean-Paul Gaultier
  • Julien Fournié
  • Valentino.

Na programu bylo sedm až osm přehlídek denně.

Největší rozruch na mole? Jednoznačně Balenciaga

I přesto, že program byl velmi pestrý a sliboval vskutku skvělou podívanou, o největší rozruch se postaral módní dům Balenciaga. Jeho kreativní ředitel Demna Gvasalia totiž vyslal na molo tři krásné a úspěšné ženy. Jmenovitě se jednalo o dámy Dua Lipa, Nicole Kidman a Kim Kardashian.

Demna je módní bůh i vyvrhel

Jak už je Demnovým zvykem, rád módní svět uchvacuje a překvapuje svými nápady, a letos tomu nebylo jinak. Demna vystudoval módní tvorbu na Královské akademii výtvarných umění v Antverpách. Po studiu vedly jeho kroky do Paříže, kde pracoval v Maison Margiela, následně pokračoval do módního domu Louis Vuitton a v současné době působí v domě Balenciaga. Vzpomínáte si na netradiční černý overal, ve kterém Demnova nejlepší kamarádka Kim Kardashian vyrazila na Met Gala? Ano, právě ten pochází z dílny Balenciaga. Pokud vás zajímá, jak modely představené Demnou na pařížském Haute Couture Weeku vypadaly, podívejte se na Instagram a sami se rozhodněte, zda je Demna módní bůh, či vyvrhel. 

Na Instagramu a stránkách VOGUE samozřejmě najdete i ostatní modely, které byly v rámci týdne představeny. Tak které vás zaujmou nejvíc? Nás okouzlil černý model číslo 55 od módního domu Balenciaga, který představila Kim Kardashian, ale své kouzlo má také romantická kolekce od módního domu Christian Dior a jednobarevné modely od Fendi. Souhlasíte?

Napsat komentář